Právě se nacházíte

Do ZOO za zvířátky z pohádek

26.11.2018  |  Ostatní

Do ZOO za zvířátky z pohádek

Do ZOO za zvířátky z pohádek

          V pondělí 19. 11. vyrazily oba přípravné ročníky do ZOO na výukový program Zvířátka z pohádek.  Třída 0. A se svezla tramvají, zatímco 0.B se rozhodla, že půjde pěšky. Všichni jsme se setkali až v ZOO, kde nás čekala milá paní.  Ta už pro nás měla nachystané obrázky a my jsme hádali, z jaké pohádky uvedená zvířátka na obrázcích jsou. A tak jsme se dostali k tučňákům, pelikánům, lvům, ale i motýlkům.  Poté jsme se opět rozdělili na třídy a se svými paními učitelkami a asistentkami jsme se vydali dále zkoumat zoologickou zahradu. 

          Třída 0. A se vypravila do království jedu. To byla paráda, tolik zvláštních hadů někdo z nás vůbec ještě neviděl.  Dále jsme se dostali mezi drobné ptactvo a nechyběly ani obrovské želvy. To nám ale vyhládlo! Rychle jsme pospíchali nasvačit se do místní restaurace.  Po svačině jsme pokračovali v prohlídce. Dostali jsme se k pumě, vlkům, velbloudům, supům, žirafám atd. Čas však neúprosně ubíhal a nám nezbývalo nic jiného, než se rozloučit.

           Na památku si někdo koupil plyšové zvířátko v obchodě se suvenýry a teď už nás opravdu čekala jen cesta zpět do školy. Do ZOO se rádi zase někdy vrátíme.

Aktuality

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

V pondělí 17. 12. 2018 ožil sál RESPIRIA BZŠ návštěvou rodičů nejmladších žáků 1. stupně. Již v 15 hodin začalo vystoupení žáků 2. A. Ti si nacvičili s paní učitelkou mnoho pěkných písní,... Pokračovat

Projekt Čertí den v 1.B

Projekt Čertí den v 1.B

Ve středu 5.12.2018 se naše výuka proměnila v čertí školu v rámci projektu Čertí den. Všichni jsme se převlékli za čertíky a plnili čertí úkoly, které pro nás připravila paní učitelka. Navštívil ná... Pokračovat

1.B na Vánočních trzích

1.B na Vánočních trzích

18.12.2018 v rámci prvouky s námi paní učitelka vyrazila na náměstí Republiky na Vánoční trhy, které neodmyslitelně patří k adventnímu času. Pozorně jsme si prohlédli be... Pokračovat

Vánoční posezení u stromečku

Vánoční posezení u stromečku

Příchod Vánoc jsme společně se 110 dětmi ve školní družině přivítali 18.12.2018 posezením u stromečku. Děti z 2.B si připravily kulturní vystoupení – pohádku O koblížkovi. Divadelní kroužek předst... Pokračovat

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve středu 5.12. navštívili naši školu jako každoročně tři čerti v doprovodu dvou andělů a moudrého Mikuláše. Nejprve navštívili nulté ročníky, poté zamířili do prvních a druhých tříd naší... Pokračovat

Vánoční dárky pro třídu 5.B

Vánoční  dárky pro třídu 5.B

Blíží se vánoční svátky a i naše třída se na ně velmi těší. Asi jsme byli všichni moc hodní, protože dárky jsme začali od našich maminek dostávat již 29.11.2018. Obdrželi js... Pokračovat

Mikulášská nadílka v 0. A

Mikulášská nadílka v 0. A

V pondělí 3.12. jsme obě přípravné třídy shlédly hudebně – vzdělávací program O polepšeném čertovi v L- klubu. Společně s čertíkem BLEŠÁKEM FEŠÁKEM a MIKULÁŠEM jsme si zaz... Pokračovat

Do ZOO za zvířátky z pohádek

Do ZOO za zvířátky z pohádek

V pondělí 19. 11. vyrazily oba přípravné ročníky do ZOO na výukový program Zvířátka z pohádek. Třída 0. A se svezla tramvají, zatímco 0.B se rozhodla, že půjde pěšky.... Pokračovat

Šikulové a Fištróni

Šikulové a Fištróni

V pondělí 19.11. si žáci 3.-5. tříd zasoutěžili ve vědomostní celodružinové soutěži „Fištróni“. Při plnění úkolů uplatňovali nejen své poznatky, ale zapojovali i své logické myšlení. Absolvovali celkem ... Pokračovat

Ježek Ježura

Ježek Ježura

Vskutku originální pohádku „Ježek Ježura“ dovezli v úterý 20.11.2018 do prostor naší školní družiny naši staří dobří známí z divadélka „Kašpárek“. Lesní i městská zvíř... Pokračovat

Archiv aktualit