Právě se nacházíte

Do ZOO za zvířátky z pohádek

26.11.2018  |  Ostatní

Do ZOO za zvířátky z pohádek

Do ZOO za zvířátky z pohádek

          V pondělí 19. 11. vyrazily oba přípravné ročníky do ZOO na výukový program Zvířátka z pohádek.  Třída 0. A se svezla tramvají, zatímco 0.B se rozhodla, že půjde pěšky. Všichni jsme se setkali až v ZOO, kde nás čekala milá paní.  Ta už pro nás měla nachystané obrázky a my jsme hádali, z jaké pohádky uvedená zvířátka na obrázcích jsou. A tak jsme se dostali k tučňákům, pelikánům, lvům, ale i motýlkům.  Poté jsme se opět rozdělili na třídy a se svými paními učitelkami a asistentkami jsme se vydali dále zkoumat zoologickou zahradu. 

          Třída 0. A se vypravila do království jedu. To byla paráda, tolik zvláštních hadů někdo z nás vůbec ještě neviděl.  Dále jsme se dostali mezi drobné ptactvo a nechyběly ani obrovské želvy. To nám ale vyhládlo! Rychle jsme pospíchali nasvačit se do místní restaurace.  Po svačině jsme pokračovali v prohlídce. Dostali jsme se k pumě, vlkům, velbloudům, supům, žirafám atd. Čas však neúprosně ubíhal a nám nezbývalo nic jiného, než se rozloučit.

           Na památku si někdo koupil plyšové zvířátko v obchodě se suvenýry a teď už nás opravdu čekala jen cesta zpět do školy. Do ZOO se rádi zase někdy vrátíme.

Aktuality

Přípravná třída 2019/2020

Aktuální informace o přípravné třídě naleznete zde.... Pokračovat

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

V pondělí 4. 3. jsme se vypravili tramvají na exkurzi do PIVOVARSKÉHO MUZEA. V 9 hodin ráno už na nás čekala paní průvodkyně a exkurze mohla začít. Nejprve jsme se dozvěděli, jak vlastně měst... Pokračovat

A jsou tu zase Velikonoce

A jsou tu zase Velikonoce

A jsou tu zase Velikonoce Zapoj se opět do výstavy, která se koná každoročně před Velikonocemi. (Poprvé akce proběhla v roce 2004.) Nejlepší výrobky s velikonoční tématikou opět doneste do kabinetu č.8 ... Pokračovat

Práce s nadanými žáky

Práce s nadanými žáky

Předmět Matematické praktikum funguje od školního roku 2009/2010 pod vedením Mgr. Dany Duchkové. V rámci tohoto předmětu škola - pracuje s nadanými žáky - snaží se rozvíjet jejich talent - rozvíjí nadání žáka... Pokračovat

Konverzační soutěž v angličtině

Konverzační soutěž v angličtině

5.února 2019 se konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. V poslechu, konverzaci na vybrané téma a vyřešení jazykové situace se utkali pouze deváťáci. Zaslouží si poch... Pokračovat

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže proběhlo na naší škole 13. 2.2019. Zúčastnili se žáci z nultého až pátého ročníku. Soutěžili ve 3 kategoriích. Všichni byli na soutěž výborně připraveni. Některé trochu... Pokračovat

Škola mladých archeologů

Škola mladých archeologů

Dne 14. února jsme společně navštívili Západočeské muzeum v Plzni, kde nás čekal výukový program Škola mladých archeologů. Nejprve jsme si společně s lektorkou povídali o tom ... Pokračovat

Jarní prázdniny - ŠD mimo provoz

JARNÍ PRÁZDNINY 25.2. – 1.3.2019 pro nízký zájem rodičů ŠD není v provozu.... Pokračovat

Den otevřených dveří a zápis do 1. ročníku 2019/2020

Rozhodujete se, na kterou základní školu přihlásíte své dítě? Přesvědčete se, co všechno můžeme Vašemu dítěti nabídnout v Bolevecké základní škole Plzeň. S každým dítětem se snažíme pracovat v soula... Pokračovat

1.B v ZOO Plzeň 5.2.2019 „Filipíny“

1.B v ZOO Plzeň 5.2.2019 „Filipíny“

V úterý 5.2.2019 naše třída vyrazila už podruhé do ZOO Plzeň. Tentokrát jako odměna za vysvědčení. Čekal nás výukový program „Filipíny“. Většina z nás poprvé zažila zoologickou zahradu zahalenou do s... Pokračovat

Archiv aktualit