Právě se nacházíte

Karneval v přípravné třídě 0.A

10.03.2023  |  Ostatní

Karneval v přípravné třídě 0.A

„Karnevalem každým rokem příchod jara vítáme, každý je tu maskovaný, nikdo neví, kdo to je! A čáry máry, hadí oči, ať se všechny masky rázem v kole točí.“ Tak začal v úterý 28. února karneval v 0.A.

Děti převlečené za nejrůznější bytosti – pirátku, víly, kostlivce, draky, dýni, čaroděje, šaška, kočku, … a paní učitelka jako Červená Karkulka zahájily tanec. Následovala promenáda masek po celé třídě. 

Poté jsme přivítali na bále pohádkové postavy z knih, které se na chvíli přišly podívat na naše veselí. S sebou nám přinesly přímo pohádkové disciplíny. Se šášou Pášou jsme se učili žonglovat, házet míčky na šaškovu maketu, skládat z obrázků jeho podobiznu a tyto obrázky seřazovat od nejmenších po největší. S králem a princeznou jsme si náramně a honosně zatancovali. Ti nám věnovali několik bublifuků a hurá na bublinovou show. Krále s princeznou vystřídal sněhulák. Ten nám vyprávěl příběh „Šimon se skřítkem na karnevalu“ a malinko jsme si i zakouzlili. A protože Šimon v příběhu soutěžil v roztáčení káčou, i my jsme to zkusili. Hra se opakovala několikrát a pokaždé vyhrál někdo jiný. 

Sotva se s námi sněhulák rozloučil, přišla celá udýchaná čarodějnice a naučila nás pohybovou hru s názvem „Židličková“. To byla ale legrace! Po hře ukryla ve třídě truhličku s pokladem, a tak jsme hledali a hledali. „Konečně ji máme, co asi skrývá?!“ Opatrně jsme otevírali a sahali dovnitř. Uhádli jsme – nějaká měkká sladkost.

Usadili jsme se do lavic a každý z nás byl po zásluze odměněn výběrem měkkého bonbónku z pytlíčku. Pohádkové bytosti jsme vrátili zpět do knížek a odcházeli do družiny. Karneval jsme si moc užili a těšíme se na nové roční období – jaro. Všimli jste si, že již vykukují první jarní kytičky?

Krásné dny přejí žáci 0.A

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Historické hrátky – 22.3.2023

Historické hrátky – 22.3.2023

Ve středu 22.března proběhly v družině historické hrátky. Děti se popasovaly s deseti záludnými úkoly na téma státní svátky, významné osobnosti a české pověsti. Stat... Pokračovat

Ponožkový den v 7.A

Ponožkový den v 7.A

Při příležitosti blížícího se Světového dne Downova syndromu jsme si s naší třídní učitelkou povídali o tom, jaké to je, žít s tímto postižením. Zhlédli jsme také video s náz... Pokračovat

Velikonoční prázdniny v ŠD

Velikonoční prázdniny v ŠD... Pokračovat

REGISTRACE K ZÁPISŮM

REGISTRACE K ZÁPISŮM... Pokračovat

Sbírka pro zvířecí útulek

Sbírka pro zvířecí útulek

Po čtyřech letech se žáci naší školy rozhodli opět uspořádat školní sbírku pro zvířátka v městském útulku. Útulek pro zvířata v nouzi, který sídlí v Daimlerově ulici na Bor... Pokračovat

Masopustní dopoledne ve 3.B

Masopustní dopoledne ve 3.B

I naše třída prožila jedno březnové dopoledne plné masopustního veselí. Nejprve jsme si připravili třídu – uspořádali lavice a nachystali občerstvení. A hurá, mo... Pokračovat

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili do divadla na představení „Na červenou stát“ v podání vynikajících herců Šimona Pečenky a Josefa Hejcmana. Jak z názvu vyplývá, jed ... Pokračovat

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Po jarních prázdninách žáky prvních tříd čekaly přípravy na masopust. Při hodinách českého jazyka a prvouky se seznámili s tradicí masopustu, dozvěděli se, pr... Pokračovat

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Dne 1. března se konal v respiriu karneval pro děti z naší školní družiny. Děti se řádně připravily a přišly v krásných a někdy i originálních maskách. Na začátku ka ... Pokračovat

Archiv aktualit