Právě se nacházíte

Odpoledne s maminkami

05.05.2019  |  Ostatní

Odpoledne s maminkami

       Je čtvrtek 16. 5. A před starou budovou Bolevecké základní školy se shromažďují maminky se svými ratolestmi z přípravné třídy 0. A. Když vstoupí do třídy, jsou mile překvapeny, co všechno děti pro ně připravily k občerstvení.  Děti pokřikují jeden přes druhého a maminkám se chlubí, jak mazaly chlebíčky, jak je zdobily, kdo pokládal na talíř roládu, kdo zase ovoce a zeleninu.

       Tak a teď se maminky pěkně usaďte a poslechněte si krátké pásmo, které je jen a jen určeno pro vás.  Po uvítání děti zazpívaly písničku, nacvičily si veršovanou pohádku „Paleček a jeho kamarádi“, recitovaly několik dojemných básniček, zahrály pohádku „O dvanácti měsíčkách“ trochu netradičně, hrály totiž pouze poslechem hudby při písních Z. Svěráka a J. Uhlíře. Na závěr maminkám slíbily, že už budou stále hodné a rozdaly jim namalované portréty.  Poté zazněly z CD písničky o maminkách a my všichni jsme se pustili do hodování, maminky si daly kávu se sladkou roládou, děti se vrhly na chlebíčky a čaj. Zatímco si maminky povídaly, paní učitelka si s dětmi na koberci pohrála a už se mohlo přejít na tvoření. 

       Každý si sedl do lavice se svojí maminkou, paní učitelka nám poskytla několik námětů a hurá do toho, půl je hotovo. Kdo měl vlastní nápad, mohl ho tady zrealizovat, neboť materiálu k naší tvorbě bylo dostatek.  Čas nám rychle ubíhal, a tak nám nezbývalo než se rozloučit.

       Domů jsme všichni odcházeli spokojeni s přáním, ať je takových milých odpoledních dnů více! 

                                                                                             Děti s přípravné třídy s paní učitelkou Vlastou

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Informace pro rodiče žáků 0. a 1. ročníku 2.9.2019 7.50 h - sraz s třídní učitelkou na nádvoří u hlavního vchdu do školy z Majakovského ulice 8.00 h - slavnostní zahájení v budově školy program dle sdělení pedagogic... Pokračovat

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Divadelní kroužek si pro letošní závěrečné představení vybral pohádku o rozmrzelém ježkovi, kterého kamarádi věčně tahají z nejrůznějších nesnází. Divadelníci si připravili kostýmy, n... Pokračovat

Matematické a fyzikální soutěže ve šk. roce 2018/2019

Matematická olympiáda Počet řešitelů domácího koka Počet úspěšných řešitelů Do okresního kola postupují V okresním kole 30. 1. 2019, 3. 4. 2019 5.ročník 4 ... Pokračovat

Řemeslo má zlaté dno – výrazný úspěch naší školy

Řemeslo má zlaté dno – výrazný úspěch naší školy

V letošním ročníku 2019 v rukodělné soutěži „Řemeslo má zlaté dno“, vyhlášené Plzeňským krajem, získal žák naší školy Filip Uhlíř za exponát s názvem „Vojenský transportér“ cenu hejtman... Pokračovat

Dějepisná exkurze – Říp a Terezín

V úterý 4. června se vybraní zájemci z 2. stupně zúčastnili celodenní dějepisné exkurze. V doprovodu zkušeného průvodce a svých vyučujících dějepisu navštívili dvě místa, která se... Pokračovat

4. B na dopravním hřišti

4. B na dopravním hřišti

V pátek 7. června navštívili žáci 4. B dopravní hřiště na 1. základní škole. Nejprve si společně připomněli zásady bezpečné jízdy v běžném provozu a pravidla chůze po chodníku. Následně si z... Pokračovat

„DEUTSCHKÖNIG / -IN 2019“

Začátkem června 2019 žáci třídy 9.A prověřili své jazykové schopnosti v soutěži, která se skládala z několika částí a na jejímž konci byl vyhlášen“ Deutschkönig 2019“ Bolevecké základní ško... Pokračovat

Stopovačka s pokladem – 21.6.2019

Stopovačka s pokladem – 21.6.2019

Slunné dny v závěru školního roku jsme věnovali přípravě poslední celodružinové akce – Stopovačky s pokladem. Děti hledaly po cestě šipky, vzkazy a plnily úkoly. Stanovišť... Pokračovat

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Divadelní kroužek si pro letošní závěrečné představení vybral pohádku o rozmrzelém ježkovi, kterého kamarádi věčně tahají z nejrůznějších nesnází. Divadelníci si připravili kostý... Pokračovat

Hrátky s historií – 20.5. – 19.6.2019

Hrátky s historií – 20.5. – 19.6.2019

Přelom května a června se nesl ve znamení již tradičních hrátek s historií, tentokrát s podtitulem „Pohádkový desetiboj“. Šesté oddělení připravilo deset různě náročných úkolů pro mal... Pokračovat

Archiv aktualit