Právě se nacházíte

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

07.03.2019  |  Ostatní

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

V pondělí 4. 3. jsme se vypravili tramvají na exkurzi do PIVOVARSKÉHO MUZEA. V 9 hodin ráno už na nás čekala paní průvodkyně a exkurze mohla začít. Nejprve jsme se dozvěděli, jak vlastně město Plzeň vzniklo, jaké řeky naším městem protékají, povídali jsme si o budovách a hlavně nás zajímal znak s velbloudem. Zahráli jsme si i na obléhání a obranu města před nepřáteli v dávných dobách.  Prošli jsme pivovarským sklepením a jukli jsme do 18 m hluboké studně.  Pak nás čekalo postavit středověké město s hradbami, katedrálou, morovým sloupem a radnicí. Úkol to nebyl vůbec jednoduchý, ale protože známe již několik velkých tiskacích písmen a číslic, s pomocí paní učitelky a paní asistentky jsme to zvládli. Na závěr nás čekalo zodpovězení několika otázek, abychom získali povolení o šíření plzeňského tajemství ohledně velblouda.  Povolení jsme nakonec obdrželi všichni, a tak jsme se šli podívat na plzeňské náměstí na památky, o kterých paní průvodkyně mluvila. 

U katedrály sv. Bartoloměje jsme si sáhli na pověstného andílka, který prý plní nejtajnější přání. Snad se nám vše splní. Ještě jsme se stačili vyfotit u morového sloupu a již se nám nachýlil čas návratu do školy.

Trochu unaveni, ale spokojeni a plni zážitků jsme nastoupili opět do tramvaje a hurá do školy na oběd. Už se těšíme na další výlet.

                                                                                                                              Děti z přípravné třídy

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Soutěž v AJ

Soutěž v AJ

První únorový týden se tradičně koná školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.6. února se zúčastnilo 6 odvážných z osmé a deváté třídy souboje v poslechu a konv ... Pokračovat

Den otevřených dveří 9.3.2020

Den otevřených dveří 9. 3. 2020 14.30 - 18.00 h Přijďte se k nám podívat. Rádi Vás provedeme areálem naší školy a zodpovíme dotazy. Těšíme se na Vás.... Pokračovat

Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy

Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školy... Pokračovat

Chřipkové prázdniny

Chřipkové prázdniny... Pokračovat

Lego soutěž – 20. a 23.1.2020

Lego soutěž – 20. a 23.1.2020

Tradiční soutěž ve stavění z lega se konala v pondělí 20.1.2020 pro mladší děti (žáky přípravných, prvních a druhých tříd) a ve čtvrtek 23.1.2020 pro starší děti (žáky třetích, čtvrtý... Pokračovat

Zimní radovánky – 21.1.2020

Zimní radovánky – 21.1.2020

Nový rok jsme ve školní družině přivítali s oblíbeným Divadélkem Kašpárek, které nám 21.1.2020 přivezlo pohádku „Zimní radovánky“. Paní Zimě totiž někdo ukradl kouzelnou peřinu, a pro... Pokračovat

Výtvarná soutěž – 16.1.2020

Výtvarná soutěž – 16.1.2020

Dne 16.1.2020 proběhla v naší školní družině výtvarná soutěž s názvem „Ladovská zima“. Letošní zima zatím vypadá spíše jako jaro, a tak děti malovaly a kreslily „zimu“, jak si jí pamatují z minulý... Pokračovat

Vánoční přání do domovů pro seniory

Vánoční přání do domovů pro seniory

V pondělí 16. prosince navštívili členové parlamentu domov pro seniory Čtyřlístek a léčebnu pro dlouhodobě nemocné při městské nemocnici Privamed. Přinesli jsme tém... Pokračovat

Kroužek robotiky ve školní družině

Kroužek robotiky ve školní družině

Letos poprvé jsme pro děti školní družiny otevřeli nový kroužek. Díky novému proinkluzivnímu koutku, který byl vybaven moderními technologiemi z projektu PROSIT v P... Pokračovat

Divadlo s Matýskem – 18.12.2019

Divadlo s Matýskem – 18.12.2019

Ve středu 18.12.2019 k nám zavítal břichomluvec s Matýskem – finalista televizní talentové soutěže. Nejdříve poprosil o spolupráci žáka třetí třídy, který měl představení zahájit. Poté d... Pokračovat

Archiv aktualit