Právě se nacházíte

Sbírka pro zvířecí útulek

22.03.2023  |  Ostatní

Sbírka pro zvířecí útulek

Po čtyřech letech se žáci naší školy rozhodli opět uspořádat školní sbírku pro zvířátka v městském útulku. Útulek pro zvířata v nouzi, který sídlí v Daimlerově ulici na Borech, byl zřízený městem Plzní a je provozován městskou policií.

V současné době je v tomto útulku přes 45 psů a několik desítek koček, a tak je zřejmé, že každý dárek, ať to byl balík piškotů, kapsička, konzervička nebo granule, najde brzy svého vděčného příjemce.  

Sbírka probíhala v pouhých dvou týdnech (od 30.1.2023 do 10.2.2023), ale mnoho tříd se do akce zapojilo s velkým zápalem. Ve školní knihovně začaly vyrůstat hromady darovaných věcí, které členové školního parlamentu snášeli z jednotlivých tříd.

Po jarních prázdninách jsme zhodnotili zapojení jednotlivých tříd a vítězové byli na světě! A protože bylo opravdu těžké říci, zda více přispěla 3.A nebo 6.B, usnesli jsme se tentokrát, že vítězné třídy, které půjdou za odměnu na jaře na návštěvu zvířecího útulku, budou dvě. 

Vítězům  -  3.A  a  6.B  -  gratulujeme a  všem  přispěvatelům moc děkujeme. Poděkování posíláme také pedagogickému sboru, který pomáhal se sbírkou, a také nejednou kapsičkou do sbírky přispěl.

Vybralo se opravdu velké množství věcí, které jsme proto nechali vystavené dva dny v chodbě školy, aby se mohli všichni podívat na ten nádherný výsledek. Pokud chcete nějaká čísla – vybrali jsme 467 kapsiček, asi 100kg granulí, 52 velkých masových salámů nebo konzerv pro psy, 72 sáčků s piškoty, 91 pytlíčků s pamlsky, 48 dek, 4 vodítka, 5 obojků, 5 tašek se stelivem pro kočičky, 5 oblečků pro psy, 1 pelíšek, 2 misky, 125 kusů malých paštiček (konzerviček), také nějaké hračky na házení, těstoviny a rýži a velkou tašku s drogistickým zbožím (desinfekce a podobně). Jako třešinka na dortu se vyjímala nová přepravka pro kočičky od 6.B, která také vybrala a předala do útulku finanční dar ve výši 1235Kč. 

Všem, i těm nejmenším dárcům ještě jednou moc děkujeme.

Parlament BZŠ 

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

 

 

Aktuality

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Dne 15.5.2023 byla zahájena družinová sportovní akce „Lehkoatletický trojboj“. Děti v jednotlivých věkových kategoriích soutěžily v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčke ... Pokračovat

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Čtvrtek 1.6. oslavily obě přípravné třídy Mezinárodní den dětí v ZOO Plzeň. První vyučovací hodinu jsme vyšli od školy rovnou do ZOO. Cestou jsme si povídali, zpívali, pano ... Pokračovat

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Tak jako každý rok zařazujeme do výuky dopravní výchovu ve spolupráci s SVČ Radovánek. V zimních měsících probíhá teoretická výuka v učebně. Žáci se zde postu... Pokračovat

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Dne 2.6 naše třída 8.A šla na exkurzi do Západočeského muzea v Plzni. Ještě předtím, než jsme se dostali do muzea, nás naše paní učitelka rozdělila do skupinek a zárov... Pokračovat

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark pořádaný 28. 5. 2023 v TOTEMU na Severním předměstí přilákal mnoho dětí a dospělých. Pestrá přehlídka zájmové činnosti na jevištní i podjevištní scé ... Pokračovat

Den s fyzikou

Den s fyzikou

Naše žákyně 8. B Linda Vránová nejen že patří mezi premianty třídy, ale ve svém volném čase se zajímá o vesmír. Díky tomu má velký přehled v této tématice, proto se prav ... Pokračovat

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

Výsledky 27. ročníku sbírky „Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole 10.5. a 11.5.2023 proběhla na naší škole sbírka v rámci akce „Český den proti rakovině“. Tato sbírka se na naší škole pořádá již p... Pokračovat

Oznámení o konání zvláštního zápisu

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2023/2024 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)... Pokračovat

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dne 16.5.2023 se konala v ŠD „dopravní soutěž“. Zúčastnilo se jí celkem 110 dětí z osmi oddělení školní družiny. Počasí nám moc nepřálo, a tak jsme soutěžili v nafukov... Pokračovat

Animuj! – soutěž

Animuj! – soutěž

Centrum robotiky letos vyhlásilo pro žáky plzeňských základních škol 2. ročník soutěže v animování na téma „Dobrý skutek a já“. Děti školní družiny zpracovávaly toto téma na kro ... Pokračovat

Archiv aktualit