Právě se nacházíte

Školní výlet do Anglie

05.05.2019  |  Ostatní

Školní výlet do Anglie

Dne 27. dubna 2019 započala naše cesta do Anglie.  V úvodu nás paní průvodkyně seznámila s riziky, která by mohla v průběhu cesty nastat. Nejdřív jsme byli vystrašení, ale brzy nás to přešlo. Londýn 

a jeho okolí si nás získaly, a to nejen obdivuhodnými památkami, ale i zajímavou historií. Zavzpomínali jsme na jedinečného básníka Williama Shakespeara, navštívili jsme jeho rodné městečko Stratford nad Avonou. Zvědaví jsme byli i na areál Oxfordské univerzity, nejslavnější univerzitu světa. Tady jsme si připadali jako Harry Potter po příjezdu do Bradavic. Nezapomenutelné byly i hrad Windsor, zde jsme si rádi odpočinuli na lavičce, na které sedává samotná anglická královna, a tajemný Warwick. V samotném srdci Anglie jsme zhlédli Buckinghamský palác, největší možnou stavbu na světě zvanou „Střep“, pevnost Tower a spatřili jsme i rušné Trafalgarské náměstí. Třešničkou na dortu nám byla vyhlídka z Londýnského oka, ze kterého jsme měli metropoli jako

 na dlani – hodinovou věž Big Ben (Elizabeth Tower), jež je součástí Westminsterského paláce, 

a Viktoriinu věž. Upoutala nás také vzácná listina „Magna charta libertatum“ – Velká listina práv a svobod. Viděli jsme zkrátka spoustu úžasných míst a zákoutí a dozvěděli jsme se různé zajímavosti. Byli jsme ubytováni v anglických rodinách, kterým moc vděčíme za krásný pobyt a vřelou laskavost. Chtěli bychom poděkovat všem, jež nám pobyt v Anglii umožnili – učitelům a rodičům. Výlet nám byl velkým přínosem ve vzdělání a hlavně nepřekonatelným zážitkem.

Lucka R. a účastníci zájezdu

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Informace pro rodiče žáků 0. a 1. ročníku 2.9.2019 7.50 h - sraz s třídní učitelkou na nádvoří u hlavního vchdu do školy z Majakovského ulice 8.00 h - slavnostní zahájení v budově školy program dle sdělení pedagogic... Pokračovat

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Divadelní kroužek si pro letošní závěrečné představení vybral pohádku o rozmrzelém ježkovi, kterého kamarádi věčně tahají z nejrůznějších nesnází. Divadelníci si připravili kostýmy, n... Pokračovat

Matematické a fyzikální soutěže ve šk. roce 2018/2019

Matematická olympiáda Počet řešitelů domácího koka Počet úspěšných řešitelů Do okresního kola postupují V okresním kole 30. 1. 2019, 3. 4. 2019 5.ročník 4 ... Pokračovat

Řemeslo má zlaté dno – výrazný úspěch naší školy

Řemeslo má zlaté dno – výrazný úspěch naší školy

V letošním ročníku 2019 v rukodělné soutěži „Řemeslo má zlaté dno“, vyhlášené Plzeňským krajem, získal žák naší školy Filip Uhlíř za exponát s názvem „Vojenský transportér“ cenu hejtman... Pokračovat

Dějepisná exkurze – Říp a Terezín

V úterý 4. června se vybraní zájemci z 2. stupně zúčastnili celodenní dějepisné exkurze. V doprovodu zkušeného průvodce a svých vyučujících dějepisu navštívili dvě místa, která se... Pokračovat

4. B na dopravním hřišti

4. B na dopravním hřišti

V pátek 7. června navštívili žáci 4. B dopravní hřiště na 1. základní škole. Nejprve si společně připomněli zásady bezpečné jízdy v běžném provozu a pravidla chůze po chodníku. Následně si z... Pokračovat

„DEUTSCHKÖNIG / -IN 2019“

Začátkem června 2019 žáci třídy 9.A prověřili své jazykové schopnosti v soutěži, která se skládala z několika částí a na jejímž konci byl vyhlášen“ Deutschkönig 2019“ Bolevecké základní ško... Pokračovat

Stopovačka s pokladem – 21.6.2019

Stopovačka s pokladem – 21.6.2019

Slunné dny v závěru školního roku jsme věnovali přípravě poslední celodružinové akce – Stopovačky s pokladem. Děti hledaly po cestě šipky, vzkazy a plnily úkoly. Stanovišť... Pokračovat

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Divadelní kroužek si pro letošní závěrečné představení vybral pohádku o rozmrzelém ježkovi, kterého kamarádi věčně tahají z nejrůznějších nesnází. Divadelníci si připravili kostý... Pokračovat

Hrátky s historií – 20.5. – 19.6.2019

Hrátky s historií – 20.5. – 19.6.2019

Přelom května a června se nesl ve znamení již tradičních hrátek s historií, tentokrát s podtitulem „Pohádkový desetiboj“. Šesté oddělení připravilo deset různě náročných úkolů pro mal... Pokračovat

Archiv aktualit