Právě se nacházíte

Vánoční posezení v přípravné třídě 0.A

22.12.2022  |  Ostatní

Vánoční posezení v přípravné třídě 0.A

A máme tady čtvrtek 22.12., poslední školní den v tomto roce. Jelikož je poslední, tak by měl být také něčím zvláštní. Již ráno se linuly ze třídy vánoční tóny a pod stromečkem místo našich dopisů byly dárky od Ježíška. Co asi skrývají?

Dnes jsme si nemuseli připravovat ani notýsky, ani penály a rovnou jsme si šli hrát se školními hračkami na koberec. Někdo dal přednost stolní hře, jiný si vzal stavebnici, holčičky převlékaly panenky a samozřejmě vytáhly kuchyňku. Na stůl jsme připravili cukroví od našich maminek a při poslechu koled jsme si hráli, mlsali a povídali. Najednou zazvonil zvoneček a my jsme pospíchali ke stromečku. Všimli jsme si, že dárky jsou popsané našimi jmény, a tak jsme pátrali po svém nadepsaném dárku. To bylo radosti, když jsme svůj dárek našli. Teď se hezky usadit do lavice a rozbalovat. Je tam pejsek, a dokonce svítí různými barvami. Ještě jsme dostali omalovánky. Ježíšek nám všem přinesl stejný dárek, abychom se nehašteřili a na sebe nezlobili. To je přece spravedlivé!

Chvíli jsme si s pejsky pohráli a čekala nás animovaná pohádka „Šmoulokoleda“ o tom, jak malí modří Šmoulové slaví Vánoce ve své vesničce a jak jim zlý čaroděj Gargamel chce překazit nejkrásnější svátky v roce. A jak to v pohádce bývá, dobro vyhraje nad zlem a Gargamel s ostudou prohrává. Vánoce zkazí jen sám sobě.

Poslední den v roce v naší třídě sice končí, ale my se těšíme na vánoční prázdniny strávené se svojí rodinou. Vždyť Ježíšek ke každému z nás přijde nebo přiletí v sobotu 24.12. Potom už nás čeká pouze Nový rok. Za prosincem totiž končí starý rok, do nového roku 2023 už jen krok. Tak ať je šťastný a veselý!

Krásné prázdniny přejí žáci 0.A

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Historické hrátky – 22.3.2023

Historické hrátky – 22.3.2023

Ve středu 22.března proběhly v družině historické hrátky. Děti se popasovaly s deseti záludnými úkoly na téma státní svátky, významné osobnosti a české pověsti. Stat... Pokračovat

Ponožkový den v 7.A

Ponožkový den v 7.A

Při příležitosti blížícího se Světového dne Downova syndromu jsme si s naší třídní učitelkou povídali o tom, jaké to je, žít s tímto postižením. Zhlédli jsme také video s náz... Pokračovat

Velikonoční prázdniny v ŠD

Velikonoční prázdniny v ŠD... Pokračovat

REGISTRACE K ZÁPISŮM

REGISTRACE K ZÁPISŮM... Pokračovat

Sbírka pro zvířecí útulek

Sbírka pro zvířecí útulek

Po čtyřech letech se žáci naší školy rozhodli opět uspořádat školní sbírku pro zvířátka v městském útulku. Útulek pro zvířata v nouzi, který sídlí v Daimlerově ulici na Bor... Pokračovat

Masopustní dopoledne ve 3.B

Masopustní dopoledne ve 3.B

I naše třída prožila jedno březnové dopoledne plné masopustního veselí. Nejprve jsme si připravili třídu – uspořádali lavice a nachystali občerstvení. A hurá, mo... Pokračovat

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili do divadla na představení „Na červenou stát“ v podání vynikajících herců Šimona Pečenky a Josefa Hejcmana. Jak z názvu vyplývá, jed ... Pokračovat

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Po jarních prázdninách žáky prvních tříd čekaly přípravy na masopust. Při hodinách českého jazyka a prvouky se seznámili s tradicí masopustu, dozvěděli se, pr... Pokračovat

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Dne 1. března se konal v respiriu karneval pro děti z naší školní družiny. Děti se řádně připravily a přišly v krásných a někdy i originálních maskách. Na začátku ka ... Pokračovat

Archiv aktualit