Právě se nacházíte

Vánoční posezení v přípravné třídě

27.12.2021  |  Ostatní

Vánoční posezení v přípravné třídě

V úterý 22.12. přišla do třídy žákyně 5.B Sára Poláková s flétnou a zahrála nám několik pěkných koled. Ty, které jsme znali a uhádli, jsme si zazpívali.

Zpívání vystřídalo putování za andělem do 3.třídy, kde na nás čekala paní učitelka Alexandra Valinová. „Andělíčku, andělíčku, opatruj nám naši dušičku.“ K andílkovi jsme přistupovali jednotlivě po rozsvícené cestičce, on vyslechl naše nejtajnější přání, zapálil nám svíčku a na konci cesty jsme si ji sfoukli. Anděl nám ji daroval, možná některým z nás bude plát i na Štědrý den.

Konečně tu máme středu 23.12. Přišel k nám Ježíšek, nebo ne? Vždyť jsme se na něho tak moc připravovali. Už víme, kde se narodil, známe jeho rodinu, podnikli jsme výpravu do Betléma a zjistili jsme, proč se narodil ve chlévě. Opatrně vcházíme do třídy. Hurá! On tu opravdu byl a nechal nám pod stromečkem dárky. S paní učitelkou jsme si povídali o různých tradicích českých Vánoc a zabrousili jsme i do jiných zemí. Chtěli jsme vědět, jak je slaví děti z USA, Ruska, Číny, Japonska atd. a kdo jim přináší dárky. Někdy byly názvy legrační a lámali jsme si na nich své jazýčky. Tak si zkuste například vyslovit „JÓLASVEINAR“ (ten nosí dárky na Islandu), nebo „HOTEI-OSHO“ (ten nosí dárky v Japonsku). 

Poté jsme si hráli na koberci a poslouchali koledy a vánoční písně. Ve třídě nechybělo ani cukroví od maminek, které jsme si po celé dopoledne vychutnávali. Už nám zbývalo jen rozdat si dárky a vzájemně si popřát, aby ten nový rok 2022 byl šťastný a veselý.

Příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí a zdraví v novém roce… 

…přejí žáci přípravné třídy s paní učitelkou Vlastou

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dne 18.5.2022 se naši žáci 2.stupně zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Tentokrát v kategorii 2. stupně nás reprezentovali Jan Benč, Petr Kabourek, Anna Vlas... Pokračovat

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 11. 5.2022 se žáci 1.stupně naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Za 1. stupeň nás reprezentovali Sára Poláková, Anna Kubínová, Lukáš Hejl a Vác... Pokračovat

Turnaj v miniházené 4+1

Turnaj v miniházené 4+1

Ve čtvrtek 5. května jsme po dlouhé covidové přestávce opět uspořádali pro žáky prvního stupně turnaj v miniházené 4+1. Turnaj se uskutečnil v naší nafukovací hale a zúčastnili se ho žáci třech zákla ... Pokračovat

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

V týdnu od 26. do 29. dubna probíhala v naší školní družině přírodovědná soutěž. Připravena byla zvlášť pro mladší děti 0. – 2. třída a 3. – 5. třída. Pro malé děti byly připraveny úkoly form... Pokračovat

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

V pondělí 25.4.2022 jsme se vypravili za zvířátky do plzeňské zoologické zahrady. Zpočátku nám počasí moc nepřálo. Bylo zamračeno, začalo poprchávat, ale přesto nás to neodradilo. Cestou js... Pokračovat

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Také na naší škole jsme se rozhodli vyjádřit podporu ukrajinskému lidu a odsoudit válečnou agresi Ruské federace vůči Ukrajině. Tuto podporu jsme vyjádřili symbolicky ve středu 2.3.2022 ... Pokračovat

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

V únoru letošního roku vyhlásil Parlament BZŠ výtvarnou soutěž „Namaluj své oblíbené jídlo“. Malířského klání se zúčastnili spolužáci hlavně z prvního stupně, za což jim i vyučujícím t... Pokračovat

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Před začátkem velikonočních prázdnin naši družinu navštívil dětmi velmi oblíbený kouzelník Reno. Ten nejenže zapojil děti z různých oddělení, včetně jedné paní vychovatelky, ale ukáz... Pokračovat

McDonald’s Cup – 13.4.2022

McDonald’s Cup – 13.4.2022

V letošním školním roce se naše škola zapojila do fotbalové soutěže žáků McDonald’s Cup. V kategorii B jsme sestavili silné družstvo složené z hochů i děvčat 3., 4. a 5. tříd. Své síly si... Pokračovat

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu ... Pokračovat

Archiv aktualit