Právě se nacházíte

Výlet 1.B do arboreta Sofronka s pasováním na čtenáře

22.06.2021  |  Ostatní

Výlet 1.B do arboreta Sofronka s pasováním na čtenáře

Ve čtvrtek 17. 6. 2021 jsme vyrazili na celodenní výlet do arboreta Sofronka s pasováním na čtenáře. Opět jsme šli pěšky jako správní turisté. V arboretu nás očekávali manželé Kaňákovi, kteří nám celé dopoledne dělali průvodce. Lesní pedagogika v jejich podání byla velmi zajímavá. Hodně nás zaujalo vyprávění o včelách, protože z příběhů o skřítku Medovníčkovi už toho o včeličkách hodně víme. Kluky zajímala také meteorologická stanice. Nezapomněli jsme ani na krmení daňků. Tentokrát jsme jim kromě jablek přinesli i mrkvičky. V poledne jsme si opékali buřty na ohništi. Po malém odpočinku jsme měli „generálku“ pasování. Šlo nám to jako „po másle“, proto nám zbyl čas i na stavění domečků pro našeho známého skřítka Medovníčka. Čas rychle utíkal a ve čtyři hodiny odpoledne jsme natěšeně vítali rodiče a pasování na čtenáře mohlo začít. Tentokrát nás nepasoval rytíř Lochota, ale jako správné lištičky nás pasovala stará paní liška. Rodičům jsme předvedli krátký program s ukázkou čtení. Každý pasovaný čtenář si odnesl glejt a obdržel knížku, kterou budeme ve druhé třídě číst jako mimočítankovou četbu. Už se moc těšíme. Nechyběli ani sladkosti. Sluníčko nám krásně hřálo a borovice zajistily potřebný stín. Domů jsme odcházeli nadšeni nejen my, ale i naši rodiče. Paní učitelka na nás byla moc pyšná.

holky a kluci z 1.B

Fotografie:

https://photos.app.goo.gl/HSKRcoSn2Apou8uX8

Aktuality

Pozorování vzducholodi

Pozorování vzducholodi

V pátek 17. 9. 2021 třídy 2.B, 3.A a 4.B vyrazily před naši školu v rámci prvouky pozorovat vzducholoď. Jednalo se o vzducholoď Zeppelin, která je delší než největší osobní Airbus, ale na ... Pokračovat

Adaptační kurz prvních tříd

Adaptační kurz prvních tříd

Dne 14. a 15. září proběhl adaptační kurz prvňáčků. V úterý a ve středu odpoledne prvňáci navštívili Arboretum Sofronky. Děti na vlastní oči viděly, jak pracují a žijí včely, nakrmily daňky čerstvými jablíčky a spolu s rodiči upekly u ohýnku bu... Pokračovat

První školní den v přípravné třídě

První školní den v přípravné třídě

Ve středu 1. 9. jsme se my, děti přípravné třídy, netrpělivě seskupovaly i s rodiči na nádvoří školy. Jakmile paní učitelka Vlasta ukázala ceduli s nápisem „Přípravná třída“, někteří z nás rychle přiběhli a začali se s nov... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY OD 1.9.2021

1.9.2021 - ranní školní družina nebude v provozu - odpolední družina plynule navazuje na konec vyučování, provoz do 16:00 hodin - žáci přihlášení do ŠD (2. – 5. ročník) nahlásí třídní učitelce, kdo tento den půjde po vyučování domů nebo půjde do ŠD – nejlépe pí... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA COVID-19 OD 1. 9. 2021

Hygienické zásady • větrání učeben (přizpůsobte tomu oblečení žáků) • zákaz vstupu osob s příznaky infekčního onemocnění (žáci chronicky nemocní nebo alergici s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel předloží třídnímu učiteli lékařské potvrzení) • před prvním pří ... Pokračovat

Organizace začátku školního roku 2021/2022

Středa 1.9.2021 - zahájení školního roku 0.ROČNÍK (PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA) Žáci 0. a 1. ročníku NEbudou 1.9. testováni na přítomnost Covid-19. 8,00 h - třídní učitelka si děti vyzvedne na nádvoří školy pře... Pokračovat

Adaptační kurz pro 6. třídy

Adaptační kurz pro 6. třídy... Pokračovat

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách... Pokračovat

Stopovačka – 23.6.2021

Stopovačka – 23.6.2021

V posledních dnech školního roku se naše školní družina rozhodla uspořádat tradiční stopovačku. Děti ze sedmi oddělení musely v deseti úkolech uplatnit svou obratnost, rychlost, postřeh i znalosti, ... Pokračovat

Družinový pětiboj – 9.6.2021

Družinový pětiboj – 9.6.2021

V červnu začala ve družině další ze soutěží – pětiboj. Žáci měli týden na to, aby splnili pět sportovních disciplín. Mezi ně patřily skok do dálky z místa, leh-sedy, skok přes švihadlo, slalom s p... Pokračovat

Archiv aktualit