Právě se nacházíte

Adaptační den v 1.B – veverkách

24.09.2018  |  Škola

Adaptační den v 1.B – veverkách

Od prvního školního dne se adaptujeme na nové školní prostředí. Seznamujeme se s prostředím školy, se spolužáky, se zaměstnanci školy i s naší třídní učitelkou Mgr. Danuší Šmidingrovou. Vytvořili jsme si pravidla třídy a paní učitelka nám vybrala maskota veverku Čiperku, která nás bude navštěvovat doma a pomáhat s učením. Netrpělivě jsme očekávali ale pátek 14.9.2018, kdy proběhl adaptační den plný neobyčejných zážitků. Nejdříve k nám zavítala výchovná poradkyně Mgr. Jana Khaurová, která si s námi hezky povídala a my ji za odměnu řekli básničku. Druhou vyučovací hodinu nás navštívila Městská policie Plzeň s programem Pes a pravidla, na který zavítali i kamarádi z přípravného ročníku s paní učitelkou Mgr. Marií Kotnourovou. Po svačince jsme se vydali na školní hřiště, kde nám policisté předvedli poslušnost služebních psů. Po ukázce služebních psů jsme se přemístili do haly, kde bylo od kamarádů z deváté třídy, ve spolupráci s panem učitelem Mgr. Martinem Kufnerem a metodikem prevence Mgr. Tomášem Černým, připraveno cvičiště psů a my si hráli na pejsky. Také nás v hale navštívila paní ředitelka Mgr. Helena Brunclíková a paní zástupkyně 1.stupně Mgr. Pavlína Brabcová. Po splnění všech úkolů jsme se vydali na oběd a odpočinek do školní družiny za naší paní vychovatelkou Zdenkou Šiřinovou. Opět jsme se proměnili ve veverky a pěšky vyrazili s třídní učitelkou, s paní asistentkou Marcelou Janouškovou i s paní vychovatelkou do Arboreta Sofronka, protože v lese jsou veverky jako doma. Tam už čekala paní Lucie Kaňáková, která nás zavedla na krmení daňků. Pan Ing. Jan Kaňák, Ph.D. nám mezitím připravil ohniště. Netrpělivě jsme vyhlíželi rodiče, protože jsme se chtěli pochlubit besídkou. Rodičům jsme udělali radost, jaké jsme šikovné veverky. Byli překvapeni, kolik toho už umíme. Adaptační den jsme zakončili opékáním buřtů. Domů jsme odcházeli unaveni, ale šťastni. A než zazvoní zvonec, tak bychom chtěli všem, kteří se o nás v tento dobrodružný den starali, moc poděkovat.

holky a kluci z 1.B

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Škrábej kotě – 15.4.2019

Škrábej kotě – 15.4.2019

V pondělí 15.4.2019 přijela do školní družiny paní Jedličková z Centra robotiky pobesedovat s dětmi na téma „Bezpečnost na internetu“. Děti na sebe formou hry prozrazovaly své zkušen... Pokračovat

4. B na návštěvě ZOO

4. B na návštěvě ZOO

V úterý 26. března jsme společně navštívili plzeňskou ZOO, kde nás čekal výukový program Cesta do Afriky. Poněvadž bylo tento den velmi chladné počasí, bylo pro nás obtížné si při výkladu... Pokračovat

Noc s Andersenem ve 4. B

Noc s Andersenem ve 4. B

Tento rok se konal již 19. ročník mezinárodní akce Noc s Andersenem, které se pravidelně účastní i naše škola. Poprvé se do tohoto projektu rozhodla zapojit i naše třída 4. B. Protože již několik ... Pokračovat

Večer s Andersenem

Večer s Andersenem

Je pátek 29. 3. odpoledne a před L- klubem netrpělivě čekají děti s paními učitelkami z přípravné třídy. Konečně se otevírají dveře a vstupujeme do klubu, kde už je pro děti připravena pohádka O hlo... Pokračovat

Program Velikonoce v Evropě

Program Velikonoce v Evropě

Ve středu 10. dubna navštívily čtvrté třídy plzeňskou radnici, kde si pro ně pracovnice Eurocentra Plzeň připravily výukový program na téma Velikonoce v Evropě. Během úvodní přednášky byli žáci seznám... Pokračovat

Vybírali jsme na pejsky v útulku

Vybírali jsme na pejsky v útulku

V minulém týdnu se uskutečnila akce zorganizovaná Školním parlamentem BZŠ „Podpořme pejsky v útulku“. Děti se rozhodly podpořit pejsky v Útulku pro zvířata v nouzi, zřízený městem ... Pokračovat

Centrum robotiky II. – 28.3.2019

Centrum robotiky II. – 28.3.2019

Ve čtvrtek 28.3.2019 jsme se školní družinou opět navštívili Centrum robotiky. Tentokrát s 30 žáky přípravných, prvních a druhých tříd. Děti si vyzkoušely vytvořit jednoduchou animaci v progr... Pokračovat

Centrum robotiky-programování – 15.3.2019

Centrum robotiky-programování – 15.3.2019

V pátek 15.3.2019 jsme se po roce vydali se staršími dětmi ze školní družiny na exkurzi do Centra robotiky. Tuto exkurzi měly děti zdarma, v rámci projektu PROSIT. Třeťáci, čtvrťáci a páť... Pokračovat

Výtvarná soutěž-můj oblíbený plyšák – 12.3.2019

Výtvarná soutěž-můj oblíbený plyšák – 12.3.2019

V úterý 12.3.2019 předvedlo svůj malířský talent 22 dětí školní družiny. Malovaly svého oblíbeného plyšáka, kterého si mohly s sebou přinést jako inspiraci. Výtvarnou techniku si malíři zvo... Pokračovat

Přípravná třída 2019/2020

Aktuální informace o přípravné třídě naleznete zde.... Pokračovat

Archiv aktualit