Právě se nacházíte

Adaptační den v 1.B – veverkách

24.09.2018  |  Škola

Adaptační den v 1.B – veverkách

Od prvního školního dne se adaptujeme na nové školní prostředí. Seznamujeme se s prostředím školy, se spolužáky, se zaměstnanci školy i s naší třídní učitelkou Mgr. Danuší Šmidingrovou. Vytvořili jsme si pravidla třídy a paní učitelka nám vybrala maskota veverku Čiperku, která nás bude navštěvovat doma a pomáhat s učením. Netrpělivě jsme očekávali ale pátek 14.9.2018, kdy proběhl adaptační den plný neobyčejných zážitků. Nejdříve k nám zavítala výchovná poradkyně Mgr. Jana Khaurová, která si s námi hezky povídala a my ji za odměnu řekli básničku. Druhou vyučovací hodinu nás navštívila Městská policie Plzeň s programem Pes a pravidla, na který zavítali i kamarádi z přípravného ročníku s paní učitelkou Mgr. Marií Kotnourovou. Po svačince jsme se vydali na školní hřiště, kde nám policisté předvedli poslušnost služebních psů. Po ukázce služebních psů jsme se přemístili do haly, kde bylo od kamarádů z deváté třídy, ve spolupráci s panem učitelem Mgr. Martinem Kufnerem a metodikem prevence Mgr. Tomášem Černým, připraveno cvičiště psů a my si hráli na pejsky. Také nás v hale navštívila paní ředitelka Mgr. Helena Brunclíková a paní zástupkyně 1.stupně Mgr. Pavlína Brabcová. Po splnění všech úkolů jsme se vydali na oběd a odpočinek do školní družiny za naší paní vychovatelkou Zdenkou Šiřinovou. Opět jsme se proměnili ve veverky a pěšky vyrazili s třídní učitelkou, s paní asistentkou Marcelou Janouškovou i s paní vychovatelkou do Arboreta Sofronka, protože v lese jsou veverky jako doma. Tam už čekala paní Lucie Kaňáková, která nás zavedla na krmení daňků. Pan Ing. Jan Kaňák, Ph.D. nám mezitím připravil ohniště. Netrpělivě jsme vyhlíželi rodiče, protože jsme se chtěli pochlubit besídkou. Rodičům jsme udělali radost, jaké jsme šikovné veverky. Byli překvapeni, kolik toho už umíme. Adaptační den jsme zakončili opékáním buřtů. Domů jsme odcházeli unaveni, ale šťastni. A než zazvoní zvonec, tak bychom chtěli všem, kteří se o nás v tento dobrodružný den starali, moc poděkovat.

holky a kluci z 1.B

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

V pondělí 17. 12. 2018 ožil sál RESPIRIA BZŠ návštěvou rodičů nejmladších žáků 1. stupně. Již v 15 hodin začalo vystoupení žáků 2. A. Ti si nacvičili s paní učitelkou mnoho pěkných písní,... Pokračovat

Projekt Čertí den v 1.B

Projekt Čertí den v 1.B

Ve středu 5.12.2018 se naše výuka proměnila v čertí školu v rámci projektu Čertí den. Všichni jsme se převlékli za čertíky a plnili čertí úkoly, které pro nás připravila paní učitelka. Navštívil ná... Pokračovat

1.B na Vánočních trzích

1.B na Vánočních trzích

18.12.2018 v rámci prvouky s námi paní učitelka vyrazila na náměstí Republiky na Vánoční trhy, které neodmyslitelně patří k adventnímu času. Pozorně jsme si prohlédli be... Pokračovat

Vánoční posezení u stromečku

Vánoční posezení u stromečku

Příchod Vánoc jsme společně se 110 dětmi ve školní družině přivítali 18.12.2018 posezením u stromečku. Děti z 2.B si připravily kulturní vystoupení – pohádku O koblížkovi. Divadelní kroužek předst... Pokračovat

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve středu 5.12. navštívili naši školu jako každoročně tři čerti v doprovodu dvou andělů a moudrého Mikuláše. Nejprve navštívili nulté ročníky, poté zamířili do prvních a druhých tříd naší... Pokračovat

Vánoční dárky pro třídu 5.B

Vánoční  dárky pro třídu 5.B

Blíží se vánoční svátky a i naše třída se na ně velmi těší. Asi jsme byli všichni moc hodní, protože dárky jsme začali od našich maminek dostávat již 29.11.2018. Obdrželi js... Pokračovat

Mikulášská nadílka v 0. A

Mikulášská nadílka v 0. A

V pondělí 3.12. jsme obě přípravné třídy shlédly hudebně – vzdělávací program O polepšeném čertovi v L- klubu. Společně s čertíkem BLEŠÁKEM FEŠÁKEM a MIKULÁŠEM jsme si zaz... Pokračovat

Do ZOO za zvířátky z pohádek

Do ZOO za zvířátky z pohádek

V pondělí 19. 11. vyrazily oba přípravné ročníky do ZOO na výukový program Zvířátka z pohádek. Třída 0. A se svezla tramvají, zatímco 0.B se rozhodla, že půjde pěšky.... Pokračovat

Šikulové a Fištróni

Šikulové a Fištróni

V pondělí 19.11. si žáci 3.-5. tříd zasoutěžili ve vědomostní celodružinové soutěži „Fištróni“. Při plnění úkolů uplatňovali nejen své poznatky, ale zapojovali i své logické myšlení. Absolvovali celkem ... Pokračovat

Ježek Ježura

Ježek Ježura

Vskutku originální pohádku „Ježek Ježura“ dovezli v úterý 20.11.2018 do prostor naší školní družiny naši staří dobří známí z divadélka „Kašpárek“. Lesní i městská zvíř... Pokračovat

Archiv aktualit