Právě se nacházíte
  • Nacházíte se:  O škole
  • Aktuality
  • Škola
  • Environmentální výchova Exkurze Botanická zahrada a ZOO Praha 29. 9. 2017

Environmentální výchova Exkurze Botanická zahrada a ZOO Praha 29. 9. 2017

29.09.2017  |  Škola

Environmentální výchova  Exkurze Botanická zahrada a ZOO Praha  29. 9. 2017

  V pátek 29. 9. 2017 jsme se sešli na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Odtud jsme jeli směr Praha. Chtěli jsme sledovat krásně barevnou podzimní krajinu podél cesty, ale bohužel byla mlha. Při cestě ke skleníku Fata Morgana jsme ještě využili metro a autobus, který nás dopravil do pražské  čtvrti Trója. V botanické zahradě na nás již čekal průvodce, který nás provedl třemi typy lesů – subtropickým, tropickým deštným a horským mlžným lesem. Prohlídka byla velice poučná, napínavá a zábavná. Nikdo se při ní nenudil a všichni pozorně poslouchali. Na položené otázky žáci rychle  a většinou správně odpovídali, důležité informace si zapisovali do pracovních listů. Velice zajímavé bylo pozorování tropických sladkovodních ryb, volně poletujících motýlů a masožravých rostlin. Po prohlídce jsme ve dvojicích plnili úkoly, které nám zadal pan učitel během cesty vlakem. Dostali jsme odměny za správné řešení a vydali se do zoologické zahrady. Čekal na nás závěrečný úkol. Každý dostal kartičku, na kterou měl zapsat zajímavosti o zvířeti, jež ho při prohlídce nejvíce zaujme. Tyto informace sedmáci využijí při výuce zeměpisu. Po asi dvouhodinové prohlídce nám zbývala už jen cesta zpět do Plzně.

  Exkurze se všem líbila a již se těšíme na další.

 Za účastníky akce napsali Jiří Vintr a Jan Hajšman.

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Malý koncert na Bolevecké základní škole

Malý koncert na Bolevecké základní škole

V pondělí 12. 2. 2018 shlédly děti z 1. stupně BZŠ koncert ve spolupráci s rodiči. Druhou vyučovací hodinu přišla maminka Krzáková s violoncellem a svojí dcerou Soňou, která hraje na housličky. K nim se přidal chla ... Pokračovat

Oznámení ze školní jídelny.

Ve dnech od 14. 2. - 16. 2. 2018 se z důvodu velké nemocnosti kuchařek budou vařit pouze 2 jídla. Děkujeme za pochopení.... Pokračovat

Konverzační soutěže v AJ

Konverzační soutěže v AJ

Začátek 2. pololetí je každoročně spojen s konáním školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Letošní proběhlo 5.2.2018. V tradičních disciplínách- poslechu s porozuměním, splně... Pokračovat

Lego soutěž – 22. a 26.1.2018

Lego soutěž – 22. a 26.1.2018

I letos se děti v družině těšily na oblíbenou „stavební“ soutěž. Ve dvou lednových dnech se sesedly k bednám s kostičkami lego a tvořily to, co umí nejlépe. Někdo rád staví architektonická ... Pokračovat

Výtvarná soutěž – 18.1.2018

Výtvarná soutěž – 18.1.2018

Ve čtvrtek 18.1.2018 se ve 3. oddělení ŠD konala výtvarná soutěž na téma Hrady, zámky a strašidla. K čistým papírům usedlo celkem 22 dětí všech věkových kategorií ze všech oddělení šk... Pokračovat

Už aby byly vánoce – 21.11.2017

Už aby byly vánoce – 21.11.2017

Po roce se k nám vrátilo Divadélko Kašpárek M+M s novou pohádkou. Dva skřítci hledali zvonečkovou vílu, která ale ztratila kouzelný zvoneček. Bez něho nebudou Vánoce. Pátrání zav... Pokračovat

Posezení u stromečku

Posezení u stromečku

Ve středu 20.12.2017 jsme se všichni z družiny sešli u vánočního stromečku v 1. oddělení, abychom si s pianem zazpívali a zahráli koledy. Dětem se předvedl pěvecký kroužek paní Vladi ... Pokračovat

4.A a UNICEF

4.A a UNICEF

4. A pomáhá chudým dětem Pondělí 11. prosince 2017 – Mezinárodní den solidarity s africkými dětmi a ženami a Světový den dětství, naše třída pojala jako dobu konání dobrých s... Pokračovat

Divadelní představení

Krásný předvánoční čas si některé naše třídy zpestřily návštěvou divadelního představení v Divadle J. K. Tyla. Třída 9. B již druhým rokem využívá předplatné tohoto divadla určené pro ž... Pokračovat

CURLING

CURLING

Ve dnech 5.-10.12 2017 proběhla v Kooperativě Areně na Košutce olympijská kvalifikace v curlingu. V rámci této akce si mohly naše děti vyzkoušet tento sport v hale B a potom... Pokračovat

Archiv aktualit