Právě se nacházíte

Noc s Andersenem ve 4. B

17.04.2019  |  Škola

Noc s Andersenem ve 4. B

Tento rok se konal již 19. ročník mezinárodní akce Noc s Andersenem, které se pravidelně účastní i naše škola. Poprvé se do tohoto projektu rozhodla zapojit i naše třída 4. B. Protože již několik měsíců během hodin literatury společně čteme knihu Harry Potter a  kámen mudrců, nebylo proto pro nás nijak těžké vymyslet hlavní téma celé akce. V pátek 29. března se tak naše Bolevecká základní škola proměnila alespoň na několik hodin ve Školu čar a kouzel v Bradavicích a z nás se stali mladí kouzelníci a čarodějky.

Po přivítání a rozdělení do jednotlivých kolejí následovala soutěž o bradavický poklad. Úkoly byly rozmanité – například sestavení kolejní hymny, vědomostní kvíz, čarodějné pexeso, výroba kouzelného lektvaru, zkouška z kouzelných bylin či hra famfrpál. I když byly některé úkoly obtížné, nakonec se nám je všechny podařilo splnit a každý dostal alespoň část pokladu. 

Touto soutěží večer ale rozhodně nekončil. Po naší vysněné večeři (kdy jindy můžeme snít tolik pizzy, kolik chceme) následovalo promítání filmu Harry Potter a kámen mudrců. Řada z nás ho sice viděla již předtím, to nám ale rozhodně nevadilo a projekci jsme si užili. 

Po filmu až následovalo ale to, na co se všichni těšili ze všeho nejvíce – společné nocování v tělocvičně školy. A ačkoli byla pro některé z nás večerka moc brzy, pro některé naopak zase moc pozdě, nakonec jsme se všichni shodli na jednom  - byla to noc, na kterou budeme dlouho vzpomínat, a doufáme, že si ji příští rok zase zopakujeme. Snad toto nadšení sdílí i naše paní učitelka a paní asistentka. 

Žáci 4. B 

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Využití multimediální obrazovky a tabletů z projektu PROSIT v PLZNI ve školní družině

Využití multimediální obrazovky a tabletů z projektu PROSIT v PLZNI ve školní družině

V letošním školním roce využívá školní družina moderní technologie získané z projektu PROSIT v PLZNI. Pravidelně se scházíme v novém proinkluzivním zájmovém koutku a využívá... Pokračovat

Jak jsme dělali lívance 6.A

Jak jsme dělali lívance  6.A

Co se pod tímto názvem asi skrývá? Šesťáci mají předmět vaření. Špatně. Šesťáci si chtěli udělat vlastní oběd z jogurtů, které dostávají v rámci akce Mléko do škol. Už jste blízko, ale s... Pokračovat

1.B v ZOO Plzeň - výukový program „Domácí zvířata“

1.B v ZOO Plzeň  - výukový program „Domácí zvířata“

Říká se - do třetice všeho dobrého, proto jsme v úterý 30.4.2019 vyrazili do ZOO Plzeň. Čekal nás výukový program „Domácí zvířata“. Tentokrát jsme do ZOO šli pěšky a využili jsme vchod... Pokračovat

Culínek – 6.5.2019

Culínek – 6.5.2019

V pondělí 6.5.2019 zavítal mezi nejmladší žáky družiny Tomášek Víška. Tento nadaný druhák z 31.ZŠ si pro své skoro vrstevníky připravil hodinové hudební pásmo po vzoru Culin... Pokračovat

Noc s Andersenem na naší škole a v 1.B

Noc s Andersenem na naší škole a v 1.B

Rok se s rokem sešel a opět se konala mezinárodní akce Noc s Andersenem, letos již 19.ročník. Naše škola je součástí této akce již počtvrté. Nejdříve nocování vyzkoušela paní učitelka Šmid ... Pokračovat

Výsledková listina- Velikonoce 2019

Dovolte nám vyhlásit výsledky velikonoční soutěže. Především velmi děkujeme všem dětem za krásné výrobky. Výstava sklízí jako každý rok pozornost všech návštěvníků naší školy. Výsledk... Pokračovat

Návštěva předškoláků v prvních třídách na naší škole

Návštěva předškoláků v prvních třídách na naší škole

V rámci spolupráce s mateřskými školami nás navštívili předškoláci se svými paními učitelkami z mateřských škol. Nejdříve nás navštívila 87.MŠ Plzeň 20.2.2019 a poté 46.MŠ Plzeň 19.3. ... Pokračovat

1.B v Národopisném muzeu Plzeňska

1.B v Národopisném muzeu Plzeňska

Před velikonočními prázdninami jsme se ve středu 17.4.2019 vydali do Národopisného muzea Plzeňska. Kromě expozice v muzeu jsme si prošli všechny sady okolo náměstí Republiky. Cestou jsme si ... Pokračovat

Klaun a jeho kamarádi – 25.4.2019

Klaun a jeho kamarádi – 25.4.2019

Ve čtvrtek 25.4.2019 do školní družiny opět zavítal klaun Ferdinand se svou asistentkou, aby představili dětem svůj program plný cirkusových, akrobatických a kouzelnických triků. Nechyběla ... Pokračovat

Škrábej kotě – 15.4.2019

Škrábej kotě – 15.4.2019

V pondělí 15.4.2019 přijela do školní družiny paní Jedličková z Centra robotiky pobesedovat s dětmi na téma „Bezpečnost na internetu“. Děti na sebe formou hry prozrazovaly své zkušen... Pokračovat

Archiv aktualit