Právě se nacházíte

Finále soutěže Škrábej, kotě v Centru robotiky – 14.6.2019

15.06.2019  |  Školní družina

Finále soutěže Škrábej, kotě v Centru robotiky – 14.6.2019

Během dubna a května jsme s dětmi ve školní družině tvořili na tabletech v aplikaci ScratchJr. animace na téma „Bezpečně na internetu“. Školního kola v programování se zúčastnilo 9 dětí. Do městského kola postoupilo 5 prací. Do finále, nakonec postoupili hned 3 naši žáci. Konkurence byla veliká, protože městského kola se zúčastnilo 12 plzeňských škol se 65 díly.

Finále se konalo v pátek 14.6.2019 v Centru robotiky. Přítomno bylo 5 finalistů za první stupeň a 5 finalistů za druhý stupeň. Každý ze žáků měl za úkol odprezentovat své dílo a zodpovědět několik dotazů od porotců či přítomných diváků.

Stupně vítězů nakonec patřily pouze nám! Všichni tři naši žáci dostali Ozoboty, slevový poukaz na kroužky v Centru robotiky a upomínkové předměty. Odměnu dostala i paní vychovatelka Mgr. Kateřina Jelínková, která s dětmi ve školní družině pracovala a dovedla je do této soutěže. Pyšní mohli být i přítomní rodiče, kteří přišli své děti podpořit.

Zároveň se na místě hodnotily výtvarné práce dětí, které kreslily komiksy na stejné téma. Výsledky jsme se dozvěděli až o týden později a k našemu překvapení jsme uspěli taktéž. První místo za výtvarnou část soutěže obsadila v kategorii první stupeň rovněž žákyně naší školy!

Příští rok se určitě zúčastníme zase.

Aktuality

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, k 30. 4. 2020 byl ukončen zápis do 1. tříd pro školní rok 2020/2021. Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za spolupr... Pokračovat

Celodružinová online hra – duben 2020

Celodružinová online hra – duben 2020

I v době distančního vzdělávání se snažíme poskytovat dětem školní družiny zájmovou činnost. Od Velikonoc komunikujeme s rodiči elektronicky. Začali jsme hrát celodružinovou onl... Pokračovat

Informace k přijímacímu řízení na SŠ 2020

Vážení rodiče, posílám Vám několik informací z Vyhlášky č. 232/2020 Sb. o přijímacím řízení ve školním roce 2019/2020. Termín jednotné přijímací zkoušky je pro čtyřleté obory 8. června 2020 (týká se žáků devátých tříd). Termín jednotné přijímací zkoušky pro víceletá gymnázia je 9. června 2020 (týká se žáků pátých a sedmých tříd). Náhradní termín jedno... Pokračovat

OZNÁMENÍ O STRAVOVÁNÍ

Školní jídelna obnovuje provoz od 25. 5. 2020.... Pokračovat

Informace - zajištění vzdělávacích aktivit pro žáky 1. stupně od 25.5.2020

Informace - zajištění vzdělávacích aktivit pro žáky 1. stupně od 25.5.2020... Pokračovat

Odpolední zájmová činnost žáků od 25.5.2020 - informace pro rodiče

Odpolední zájmová činnost žáků od 25.5.2020 - informace pro rodiče... Pokračovat

Informace pro přípravu žáků 9. ročníku na přijímací zkoušky na střední školy

Dokument MŠMT: „Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020“ Specifika pro žáky připravující se na přijímací zkoušky na SŠ v době od 11. 5. 2 ... Pokračovat

Oslovení rodičů žáků ZŠ

Vážení rodiče, z důvodu ochrany zdraví žáků i zaměstnanců a v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem byly více než 2 měsíce základní školy uzavřené. Bylo to pro Vás jistě náročné období, ale ... Pokračovat

Ve 2.B proběhla letos Noc s Andersenem netradičně na dálku

Ve 2.B proběhla letos Noc s Andersenem netradičně na dálku

V pátek 27.března měla naše třída nocovat ve škole v rámci celosvětové akce Noc s Andersenem. Bohužel se tato akce centrálně zrušila kvůli pandemii covid – 19. Protože naše paní učitelka věd... Pokračovat

Velikonoce ve školní družině – 14.4.2020

Velikonoce ve školní družině – 14.4.2020

Jaro a období Velikonoc nabízí pestrou škálu zájmových činností, které se dají ve školní družině uskutečnit. Letos je ale vše jinak. Kvůli rozhodnutí vlády o uzavření škol jsme se rozhodli, že záj... Pokračovat

Archiv aktualit