Právě se nacházíte
  • Nacházíte se:  O škole
  • Úspěchy našich žáků 2012/2013

Úspěchy našich žáků 2012/2013

Plzeňská školní MOLTEN liga v miniházené opět pokračuje

Po roce opět začala Školní Molten liga v miniházené dětí 1.stupně. Staří známí se sešli ve stejném složení jako v loňském školním roce 31.10.2012 v nafukovací hale Bolevecké základní školy v Plzni. Přivítali jsme zde žáky Masarykovy základní školy, 25. a 31. základní školy v Plzni a také základní školu Čechova ulice z Rokycan.

Naše liga je tvořena několika samostatnými turnaji ve dvou kategoriích. Mladší děti – 3.- 4.třída a starší děti 4.- 5.třída.

V tomto prvním kole jsme byli všichni svědky premiérového vítězství Rokycan v kategorii mladších dětí, tzv. bažantů.. Je vidět, že pravidelný trénink s paní učitelkou Ivanou Sixtovou a Lucií Klikovou přinesl ovoce. Druhé místo obsadili hráčky a hráči domácí pořádající Bolevecké základní školy pod vedením učitelů Tomáše Černého a Martina Kufnera. Ten se také stará o fotografie a diplomy pro všechna zúčastněná družstva. Naše družstvo tvořili žáci 4. A – Nela Kajerová (s perfektní ruskou kličkou) a Daniel Hlaváč (velmi příjemně překvapil dobrým výkonem) 4.B – Viktorie Šuhajdová (brankářka z DHC), Kateřina Hellmayerová (slušný výkon), David Janda (z přípravky Talentu) a Jakub Bárta (snažil se) ze 3.A – Filip Háže, Jan Ripka a Martin Bečvář – všichni 3 z přípravky Talentu. Třetí místo obsadili borci ze 31.základní školy v Plzni pod vedením paní učitelky Markéty Peštové.

V kategorii starších dětí, tedy tzv.mazáků, naše škola opět obsadila 2.místo, nestačili jsme na děvčata ze 31.ZŠ a za námi skončily děti z Masarykovy základní školy v Plzni, které připravuje a vede pan učitel Antonín Herrmann.

Mimo medailová umístění v tomto 1.kole skončily děti ze 25.základní školy, i když odehrály velmi pěkná utkání, prohrály těsně a štěstěna se k nim odvrátila zády. Tak snad příště. 25.základní školu na turnaje připravuje paní učitelka Simona Mrázová.

Naše úspěšné družstvo starších dětí tvořili žákyně a žáci 5.A – Sára Kubínová, Bára Císařová, Bára Svárovská, Alena Prantnerová (všechny amatérky, s minimálním tréninkem, zato s velkým a bojovným srdcem) a Andriy Iordatiy (hráč Talentu, podal solidní výkon) a 5.B – Jan Kokoška (fotbalista a amatérský házenkář), Dominik Farkas a Adam Koubek (oba hráči Talentu).

Zvláštností naší Plzeňské školní Molten ligy je organizace turnajů. Nenajdete zde dospělé funkcionáře. Všechny organizační funkce zastávají starší děti, většinou žáci 8. a 9.tříd. Tohoto turnaje se zúčastnilo v roli organizátorů 18 starších dětí. Někteří jako zapisovatelé, jiní v roli rozhodčích a další jako trenéři jednotlivých družstev. Z naší školy se jednalo o žáky 9.B – rozhodčími byli Matěj Kejha, Filip Kohout, Martin Rom a Jakub Červený. O družstvo mladších dětí naší školy se výborně staral David Viktora a družstvo starších dětí neméně zodpovědně vedl Filip Kulíšek. U stolků časoměřičů úřadovali Jaroslav Háže, Daniel Černoch, Pavel Toman a Matyáš Lang.

Připojuji několik fotografií :

Družstvo mladších : stojící zleva Jakub Bárta, Jan Ripka, uprostřed trenér David Viktora, dále Daniel Hlaváč, Katka Hellmayerová a Nela Kajerová. Klečící a ležící zleva Viktorie Šuhajdová, Martin Bečvář, David Janda a Filip Háže

minih_2012_1

Družstvo starších : stojící zleva Adam Koubek, Jam Kokoška, nad nimi trenér Filip Kulíšek, dále Andriy, Iordatiy. Klečící zleva Bára Císařová, Bára Svárovská, Sára Kubínová a Alenka Prantnerová.

minih_2012_2

Všichni hrající žáci ze všech školních družstev. Vypadá to, že se dobře bavili.

minih_2012_3

 

Novinářský kalamář opět na Bolevecké základní škole a opět vítězně pro domácí barvy.

Ve středu 07.11.2012 se po roce opět uskutečnil na Bolevecké základní škole Novinářský kalamář, turnaj škol v házené, okresní kolo. Tentokrát pro 8. a 9.třídy chlapců. Letošní ročník byl asi nejméně obsazený. Zúčastnily se jej tři školy. Základní škola Starý Plzenec, 26.základní škola Plzeň a domácí Bolevecká základní škola Plzeň. Ta dodala ale dvě družstva. Družstvo B startovalo mimo soutěž, ale vedlo si výborně. Hráčky (za toto družstvo hrála i děvčata) a hráči porazili 26.základní školu a o vítězství nad Starým Plzencem přišli až v posledních minutách. Družstvo A bylo ještě lepší, neboť ani v jednom utkání nezaváhali a stali se tak okresními přeborníky škol v házené. Škoda, že nemáme oficiální statistiku, ale dle neoficiálních výpočtů  to bylo již 16.prvenství. Nyní čeká naše borce krajské finále. Doufáme, že i v tomto zvítězí. Bohužel toto krajské finále je konečný turnaj, republikové finále bylo AŠSK zrušeno. Naši házenkáři by byli úspěšní i tam, vždyť jsou mezi nimi mistři České republiky z loňských let.

Na snímcích chybí žáci IX:B Matyáš Lang. Martin Červený a Daniel Černoch a žák VIII:B Jakub Wolf, kteří ve stejný den reprezentovali naši školu v plavání a obsadili skvělé 3.místo, nejlepší za plaveckými školami 33.ZŠ a 1.ZŠ Plzeň. O tomto úspěchu je ale psáno v jiném článku.

Dále chybí nemocní žáci IX.B Tomáš Hovorka, Ondřej Šmídovec a Filip Kulíšek, kteří by jinak do turnaje také zasáhli.

Družstvo A hrálo v tomto složení : sedící je brankář Filip Kohout z IX.B, stojící zleva Jaroslav Háže (IX.B), David Touš (VIII.B), Jakub Červený (IX.B), Pavel Toman (IX.B) a Martin Šůs (IX.B). Na fotografii ještě chybí Martin Rom z IX.B
a Daniel Šerý z VIII.B.

kalam_2012_1

Družstvo B hrálo v tomto složení : ležící je brankář Filip Kaiser z VIII.B, zleva stojící Matěj Kejha (IX.B), Karolína Mertlová (IX.B), Pavla Šmídlová (IX.B), David Viktora (IX.B) a Martin Král (IX.B)

florbal_2012_2

o stolek časomíry se postarali : žáci IX.B zleva Nicol Andrlová, Jakub Fábera, Petra Hrabáková a Barbora Mertlová

florbal_2012_3

Krajské kolo Novinářského kalamáře jsme opět pořádali a opět jsme i zvítězili.


    V pondělí 12.11.2012 proběhlo na naší Bolevecké základní škole krajské finále v házené  chlapců 8. a 9.tříd. Na poslední chvíli odřekla svoji účast družstva z Přeštic a z Rokycan. V soutěži zůstala pouze tři družstva, dvě z domácí pořádající Bolevecké základní školy a družstvo základní školy Starý Plzenec.
     V prvním utkání se setkala domácí družstva a A tým byl nakonec úspěšnější než B tým. Poté nastoupil B tým proti hostům ze Starého Plzence a podařilo se jim zvítězit. O všem tedy rozhodlo poslední utkání. V něm byli úspěšní naši borci a nad Starým Plzencem zvítězili a stali se tak opět krajskými přeborníky v házené škol.

Připojuji několik fotografií : úspěšné družstvo B týmu. Zleva klečící a pohár hladící Martin Červený, Karolína Mertlová a Pavla Šmídlová. Zleva stojící a také pohár hladící Bára Mertlová (všichni z IX.B), Jakub Wolf (VIII.B), Matěj Kejha, Daniel Černoch (oba IX.B), Filip Kaiser (VIII.B) a David Viktora (IX.B).

florbal_2012_4kalam_2012_5

kalam_2012_6

kalam_2012_9

Družstvo A týmu : sedící brankář Filip Kohout, stojící zleva Martin Král, Jakub Červený všichni z (IX.B), Daniel Šerý a David Touš (oba z VIII.B), Jaroslav Háže, Martin Rom, Matyáš Lang a Martin Šůs opět všichni z (IX.B).

 

Florbal 8.a 9.třídy.

    Na 4.ZŠ v Plzni již tradičně proběhlo obvodní kolo ve florbalu v kategorii 8. a 9.tříd. Děvčata i chlapci hráli v pátek 16.11.2012 současně a mohli se navzájem povzbuzovat. Obvodní kolo je postupové a první dvě družstva se mohou zúčastnit okresních kol.
    To se nám podařilo, ale ne zcela. Chlapci doplatili na los a dostali se do skupiny s pozdějšími finalisty z 1.ZŠ a Mikulášského gymnázia. Hráči těchto dvou škol byli jasně lepší a naše více méně ještě mladší družstvo na ně nestačilo. Po dvou porážkách a jednom jasném vítězství obsadili kluci 3.místo ve skupině a nakonec proti 17.ZŠ, která skončila 3.ve druhé skupině, vybojovali celkové 5.místo po vítězství 11:1.
    Děvčata hrála v jedné skupině systémem každý s každým. Porazila 1.ZŠ a 4.ZŠ. To bylo zvlášť cenné vítězství, protože v 5.minutě prohrávala s výborně hrajícími domácími už 0:2. Nakonec ale naše holky střeleckou smůlu prorazily a 5 hezkými brankami otočily utkání na celkových 5:2. Následovala krutá porážka 1:5 od výborně hrajících děvčat z  Gymnázia Mikulášské náměstí. Vše ukončilo jasné vítězství nad dalšími gymnazistkami, tentokrát z Křižíkova gymnázia. Bylo z toho celkové druhé místo a postup na okresní kolo. To odehrajeme 21.11.2012 na 25.ZŠ Chválenická. A hned druhý den čeká ten samý tým krajské kolo v házené.
    Děvčatům gratulujeme a držíme palce do dalších bojů. Kluci nezklamali, ale musíme sportovně uznat, že oba naši přemožitelé byli lepší a nad naše síly.

Připojujeme několik fotografií.
Postupující družstvo děvčat : zleva Bára Mertlová, Karolína Mertlová, Pavla Šmídlová, Petra Hrabáková (všechny z IX.B), Míša Šebková (VII.B) a Jana Hrčáková (VIII.B)  Uprostřed nahoře vykukuje Nicol Andrlová z IX.B.

florbal_2012_4

Družstvo chlapců : Klečící zleva brankář Jakub Wolf, David Touš a další brankář Filip Kaiser, který si také na fotografování mohl sundat masku. Žáci VIII.B.
Zleva stojící Jan Schimmer (VIII.A), Jakub Červený (IX.B), Jaroslav Háže (IX.B), Denis Tomeš,  Marek Zelenka
 a Jakub Smolák z (VIII.B)

florbal_2012_5

 

Volejbal 8.a 9.třídy

    Vítězné družstvo chlapců 8.a 9. tříd ve složení Martin Šůs, Jakub Červený, Pavel Toman, Matyáš Lang, Martin Červený, Tomáš Hovorka a visící Filip Kohout. Házenkáři, kteří vyhráli okresní i krajské kolo v házené, se prosadili i ve volejbalu. Pro trenéra volejbalu to byl technicky hrůzný zážitek, ale obrovská bojovnost kluků slavila vítězství.

volej_2013_okr_k

    Úspěšné družstvo dívek 8.a 9. tříd ve složení Petra Hrabáková, Karolína Mertlová, Bára Mertlová, Pavla Šmídlová, Kristýna Velíková, Johana Bartůšková, Daniela Přerovská, Bára Linhová a Michaela Bajanová. Dívky obsadily v městském přeboru škol pěkné druhé místo. Naše stoprocentně neregistrované hráčky se musely sklonit pouze před družstvem 15.ZŠ, které bylo naopak z devadesáti procent tvořeno hráčkami registrovanými.

volej_2013_okr_d

Plavání 8. a 9. třídy

    Družstvo žáků 8. a 9. tříd ve složení Daniel Černoch, Josef Fiala, Matyáš Lang, Douša, Martin Červený a Jakub Wolf obsadilo v konkurenci škol specializovaných na plavání krásné 3.místo v krajském přeboru škol. Úspěch byl o to cennější, že pouze dva žáci dříve závodně plavali, ostatní byli nadšenými plavci amatéry.

Plavání 2013

 

Aktuality

Výzva – Poznej písničku ve 4.A aneb hudební výchova netradičně

Stejně jako v pohádce Pyšná princezna máme zakázáno zpívat. Bohužel si nemůžeme ani „odskočit“ na písničku do Země krále Miroslava a tak jsme se pokusili ztvárnit písničky, které rádi zpíváme, tr... Pokračovat

Hledání velikonočního pokladu

Hledání velikonočního pokladu

Ani o velikonočních prázdninách jsme my, žáci 4.A, nezaháleli. Mimo jiné velikonoční tradice jsme zařadili do programu také pátračku po ukrytém pokladu na vrcholu Mikulka. V pokynech jsme s... Pokračovat

Organizační informace pro rodiče k provozu školy od 12.4.2021

Podmínkou je zachování homogenity jednotlivých skupin žáků jak při výuce, tak v odpoledních hodinách ve školní družině. Podmínkou návratu žáků do prostor škol je také pravidelné testová... Pokračovat

Oznámení

Oznámení... Pokračovat

Informace k výuce a testování žáků 1. stupně od 12.4.2021

Informace k výuce a testování žáků 1. stupně od 12.4.2021... Pokračovat

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma

INFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ. Naše škola se opět zapojila pravidelné do akce „Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma“, kterou organizují Plzeňské městské dopravní podniky. Podrobný postup, jak se zapojit a jak získat pro svého prvňáčka plz... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021... Pokračovat

Prodloužení termínu zápisů

POZOR! TERMÍN REGISTRACE K ZÁPISŮM DO 1.ROČNÍKU PRODLOUŽEN DO 1.4.2021 DO 12 HODIN.... Pokračovat

INFORMACE ŠJ PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ PŘÍPRAVNÝCH A 1. TŘÍD

INFORMACE ŠJ PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ PŘÍPRAVNÝCH A 1. TŘÍD... Pokračovat

INFORMACE MŠMT K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 22. BŘEZNA 2021 DO 28. BŘEZNA 2021

INFORMACE MŠMT K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 22. BŘEZNA 2021 DO 28. BŘEZNA 2021... Pokračovat

Archiv aktualit