Právě se nacházíte

Přípravná třída v zoologické zahradě

13.10.2021  |  Ostatní

Přípravná třída v zoologické zahradě

Je pondělí 11. 10. a přípravná třída vyráží pěšky do ZOO Plzeň. Kromě batůžků máme s sebou tašky na sběr kaštanů, žaludů, listů a všeho, co nám cvrnkne do nosu. Cestou jsme se naučili, jak správně přecházet přes přechod pro chodce. Dozvěděli jsme se, že přechod je také zebra a na zebru – zvířátko se jdeme do ZOO podívat. A už se podchodem dostáváme do parku, kde nacházíme krásně zbarvené listy, kaštany, šípky… Když jsme svačili, přiběhla se na nás podívat zvědavá veverka. Ta se nám rychle ztratila z dohledu, a tak jsme po svačině uklidili všechny odpadky a posilněni jsme odcházeli do zoologické zahrady.

Hned na začátku zahrady jsme měli štěstí na ptakopyska a vodní ptáky. Zastavili jsme se u pelikánů a předvedli jim, jak umíme stát na jedné noze my. Samozřejmě nesměli chybět ani tučňáci. Někteří z nás se báli ptáků, kteří létali u tučňáků přímo nad našimi hlavami. Dále jsme se vypravili za zebrami, antilopami, žirafami a klokany. Pozorovali jsme také různé druhy papoušků. Zaujal nás hlavně papoušek Nestor kea, který předváděl, co všechno dovede. Ještě nás čekal pavilon plazů a rychlá zastávka u lva. Ten se s námi pěkně hlučně rozloučil.

Čas rychle kvapí a my se musíme vrátit na oběd. V parku jsme si naposledy odpočinuli a vydali se na zpáteční cestu. Stěží jsme docházeli do školy, ale s vidinou oběda jsme napnuli všechny své síly. Konečně jsme ve škole – sice trochu unaveni, ale zároveň spokojeni, jak hezky jsme si užili dnešní den. 

         Hezké podzimní dny přejí žáci z přípravné třídy  

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Úspěch naší žákyně 2.B

Úspěch naší žákyně 2.B

Děti ze 2.B se zúčastnili X. ročníku výtvarné soutěže „Kdy zavolat 150“ vyhlášenou Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje. I přes nepříznivé epidemické období se soutěže zúčastnilo 18 ško... Pokračovat

O Fabiánovi a Medulíně – pohádky z brdských lesů – 8.11.2021

O Fabiánovi a Medulíně – pohádky z brdských lesů – 8.11.2021

V pondělí 8. listopadu se naši žáci ze 2., 5. a 7. oddělení školní družiny zúčastnili divadelního představení O Fabiánovi a Medulíně. Představení podle pohádek z brdských lesů – autora Karla Vok... Pokračovat

Organizace výuky při omezení přítomnosti ve školách

- V případě, že se karanténa týká pouze omezeného počtu dětí, který nepřekročí více jak 50% účastníků konkrétní třídy, škola nemá povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem a postup ... Pokračovat

Ošetřovné z důvodu karantény

Vážení rodiče, získali jsme konkrétní informace z ČSSZ. Vzhledem ke karanténě žáků budeme vydávat potvrzení o uzavření třídy (pro žáky, kteří nedovršili 10 let). Kdo máte záje ... Pokračovat

Testování COVID-19 ve dnech 22. a 29.11.2021 a provoz ranní družiny

Ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 proběhne ve škole další testování všech žáků antigenními testy na COVID-19. Provoz ranní školní družiny v těchto dnech zůstává nezměněn. Po celou... Pokračovat

Zastavení činnosti kroužků školní družiny

Zastavení činnosti kroužků školní družiny... Pokračovat

Zastavení činnosti školního klubu

Zastavení činnosti školního klubu... Pokračovat

Činnost kroužku „Boleváček“

Činnost kroužku „Boleváček“... Pokračovat

Výsledky testování Covid-19

Vážení rodiče, na základě plošného testování žáků na Covid-19, které proběhlo v pondělí 8.11.2021, jsme ve škole zaznamenali několik případů pozitivních výsledků antigenních testů. Tito žác... Pokračovat

Námořní bitva – 20.10.2021

Námořní bitva – 20.10.2021

Ve středu 20. října 2021 se všechna oddělení školní družiny proti sobě setkala v „námořní bitvě“. Sedm družstev soutěžilo, které jako první potopí všechny lodě. Soutěž probíhala na hři... Pokračovat

Archiv aktualit