Právě se nacházíte

Dětský den v přípravné třídě

06.06.2021  |  Ostatní

Dětský den v přípravné třídě

       Konečně tu máme dlouho očekávaný měsíc červen a s ním spojený Mezinárodní den dětí. Je úterý 1. 6. a rozzářené dětské oči netrpělivě čekají, co ve třídě dnes prožijí. Pro děti jsou připraveny lavice plné překvapení, na koberci jsou rozprostřeny obruče, velké kostky, prohazovací šašek, balonky. Ve třídě nás vítá písnička „Dětský den“ od Culinky. V rytmu jejích písniček jsme si pořádně zatancovali a teď rychle ke stolečkům. Do jednotlivých skupin jsme se zařadili pomocí obrázků a mohli jsme si začít hrát. U jedné lavice nás čekalo navlékání korálků, u druhé „puzzlování“, jinde zase skládání obrázků z geometrických tvarů, hra se zvuky, oblékání panáčků dle ročního období, postřehová hra.

       Dále jsme podnikli cestu do jednotlivých světadílů, kde jsme se setkali s různě mluvícími dětmi, zjistili jsme, že se někde nestřídají čtyři roční období jako u nás, s čím si děti v jiných zemích hrají nebo jaká tam mají zvířátka a všichni jsme se rádi vrátili zpět k nám. Pokračovali jsme soutěžními disciplínami na koberci. Plazení, leh, obraty, přeskoky, prohazování míčků šaškem, sbírání kytiček, slalom, takhle obratná byla jednotlivá družstva. A kdo vyhrál? Zvítězili jsme úplně všichni, protože důležité není jen vyhrát, i když je to prima, ale mnohem lepší je být spolu a společně si něco hezkého užít. A to se nám každopádně podařilo. 

     Čas nám rychle uběhl, na závěr jsme dostali odměnu a také malou sladkost. Teď už nám zbývá jen se proběhnout venku na sluníčku a doma povědět, co jsme vše dnes v přípravné třídě zažili.  

                       Hezké slunné dny přejí děti z přípravné třídy

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Pozorování vzducholodi

Pozorování vzducholodi

V pátek 17. 9. 2021 třídy 2.B, 3.A a 4.B vyrazily před naši školu v rámci prvouky pozorovat vzducholoď. Jednalo se o vzducholoď Zeppelin, která je delší než největší osobní Airbus, ale na ... Pokračovat

Adaptační kurz prvních tříd

Adaptační kurz prvních tříd

Dne 14. a 15. září proběhl adaptační kurz prvňáčků. V úterý a ve středu odpoledne prvňáci navštívili Arboretum Sofronky. Děti na vlastní oči viděly, jak pracují a žijí včely, nakrmily daňky čerstvými jablíčky a spolu s rodiči upekly u ohýnku bu... Pokračovat

První školní den v přípravné třídě

První školní den v přípravné třídě

Ve středu 1. 9. jsme se my, děti přípravné třídy, netrpělivě seskupovaly i s rodiči na nádvoří školy. Jakmile paní učitelka Vlasta ukázala ceduli s nápisem „Přípravná třída“, někteří z nás rychle přiběhli a začali se s nov... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY OD 1.9.2021

1.9.2021 - ranní školní družina nebude v provozu - odpolední družina plynule navazuje na konec vyučování, provoz do 16:00 hodin - žáci přihlášení do ŠD (2. – 5. ročník) nahlásí třídní učitelce, kdo tento den půjde po vyučování domů nebo půjde do ŠD – nejlépe pí... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA COVID-19 OD 1. 9. 2021

Hygienické zásady • větrání učeben (přizpůsobte tomu oblečení žáků) • zákaz vstupu osob s příznaky infekčního onemocnění (žáci chronicky nemocní nebo alergici s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel předloží třídnímu učiteli lékařské potvrzení) • před prvním pří ... Pokračovat

Organizace začátku školního roku 2021/2022

Středa 1.9.2021 - zahájení školního roku 0.ROČNÍK (PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA) Žáci 0. a 1. ročníku NEbudou 1.9. testováni na přítomnost Covid-19. 8,00 h - třídní učitelka si děti vyzvedne na nádvoří školy pře... Pokračovat

Adaptační kurz pro 6. třídy

Adaptační kurz pro 6. třídy... Pokračovat

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách... Pokračovat

Stopovačka – 23.6.2021

Stopovačka – 23.6.2021

V posledních dnech školního roku se naše školní družina rozhodla uspořádat tradiční stopovačku. Děti ze sedmi oddělení musely v deseti úkolech uplatnit svou obratnost, rychlost, postřeh i znalosti, ... Pokračovat

Družinový pětiboj – 9.6.2021

Družinový pětiboj – 9.6.2021

V červnu začala ve družině další ze soutěží – pětiboj. Žáci měli týden na to, aby splnili pět sportovních disciplín. Mezi ně patřily skok do dálky z místa, leh-sedy, skok přes švihadlo, slalom s p... Pokračovat

Archiv aktualit