Právě se nacházíte

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

28.04.2022  |  Ostatní

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

V pondělí 25.4.2022 jsme se vypravili za zvířátky do plzeňské zoologické zahrady. Zpočátku nám počasí moc nepřálo. Bylo zamračeno, začalo poprchávat, ale přesto nás to neodradilo. Cestou jsme si zpívali, povídali si básničky o jaru a náhle se ukázalo i sluníčko.

Když jsme přišli do ZOO, zjistili jsme, že jsou výběhy trochu jinak uspořádány. Lvům se totiž předělávalo jejich zázemí. „Tak kam půjdeme nejprve?“ Volba byla zcela jasná. „Jdeme na tučňáky!“ Tučňáci se právě občerstvovali a pochutnávali si na rybkách. Od nich jsme se šli podívat na ptáky. Následovali plazi a království motýlů, kde nás však nejvíc zaujal krokodýl. Protože jsme mohli i do pavilónů, nesměli chybět opice, obrovské želvy a lemuři. Dále jsme stihli ještě pozorovat geparda, který na nás vycenil své velké zuby, klokany, žirafy, velblouda, antilopy a hrocha. Škoda, že už nestihneme zajít za medvědy. Čas neúprosně ubíhal, a my jsme si ještě chtěli koupit nějaký suvenýr v obchodě. Zkusili jsme si sami vzít košík, něco si vybrat a zaplatit. Vše bylo pod dohledem paní učitelky, která nám pomáhala vybírat zboží podle penízků od maminky.

A teď už se musíme rozloučit, neboť nás čeká dlouhá cesta do školy. S vidinou oběda jsme sebrali poslední síly a vydali se nazpět. Cestou jsme museli několikrát zastavovat na malý odpočinek. Konečně byla před námi budova školy. Před vchodem do naší šatny jsme si na závěr řekli krátkou říkanku:

 

„My jsme byli v ZOO,

bylo nás tam mnoho.

Viděli jsme zvířátka,

plazy, hady, ptáčátka.

Zpátky do školy jsme neběželi klusem,

chtěli jsme jet autobusem.

Jízdenky jsme neměli,

pěšky jsme jít museli.“

 

Krásné jarní dny všem přejí žáci přípravné třídy

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

 

Aktuality

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dne 18.5.2022 se naši žáci 2.stupně zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Tentokrát v kategorii 2. stupně nás reprezentovali Jan Benč, Petr Kabourek, Anna Vlas... Pokračovat

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 11. 5.2022 se žáci 1.stupně naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Za 1. stupeň nás reprezentovali Sára Poláková, Anna Kubínová, Lukáš Hejl a Vác... Pokračovat

Turnaj v miniházené 4+1

Turnaj v miniházené 4+1

Ve čtvrtek 5. května jsme po dlouhé covidové přestávce opět uspořádali pro žáky prvního stupně turnaj v miniházené 4+1. Turnaj se uskutečnil v naší nafukovací hale a zúčastnili se ho žáci třech zákla ... Pokračovat

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

V týdnu od 26. do 29. dubna probíhala v naší školní družině přírodovědná soutěž. Připravena byla zvlášť pro mladší děti 0. – 2. třída a 3. – 5. třída. Pro malé děti byly připraveny úkoly form... Pokračovat

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

V pondělí 25.4.2022 jsme se vypravili za zvířátky do plzeňské zoologické zahrady. Zpočátku nám počasí moc nepřálo. Bylo zamračeno, začalo poprchávat, ale přesto nás to neodradilo. Cestou js... Pokračovat

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Také na naší škole jsme se rozhodli vyjádřit podporu ukrajinskému lidu a odsoudit válečnou agresi Ruské federace vůči Ukrajině. Tuto podporu jsme vyjádřili symbolicky ve středu 2.3.2022 ... Pokračovat

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

V únoru letošního roku vyhlásil Parlament BZŠ výtvarnou soutěž „Namaluj své oblíbené jídlo“. Malířského klání se zúčastnili spolužáci hlavně z prvního stupně, za což jim i vyučujícím t... Pokračovat

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Před začátkem velikonočních prázdnin naši družinu navštívil dětmi velmi oblíbený kouzelník Reno. Ten nejenže zapojil děti z různých oddělení, včetně jedné paní vychovatelky, ale ukáz... Pokračovat

McDonald’s Cup – 13.4.2022

McDonald’s Cup – 13.4.2022

V letošním školním roce se naše škola zapojila do fotbalové soutěže žáků McDonald’s Cup. V kategorii B jsme sestavili silné družstvo složené z hochů i děvčat 3., 4. a 5. tříd. Své síly si... Pokračovat

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu ... Pokračovat

Archiv aktualit