Právě se nacházíte

Přípravná třída na výletě v ZOO Plzeň

14.06.2021  |  Ostatní

Přípravná třída na výletě v ZOO Plzeň

       Je pondělí 14. 6. a přípravná třída vyráží na pěší túru za zvířátky do zoologické zahrady. Cesta tam nám rychle ubíhala, v parku před ZOO jsme se pořádně proběhli, vykřičeli a nasvačili. Teď již můžeme vstoupit do zahrady a v klidu pozorovat zvířata.                                                                                                                

      Kam se vydáme – vpravo nebo vlevo? Vítězí pravá ruka a ocitáme se u rodiny pelikánů a vodních ptáků, pokračujeme k tučňákům. Tito pánové v černém fráčku dělali ve vodě samou akrobacii, to vám byla legrace. S tučňáky jsme se rozloučili a vešli jsme do pavilonu opic, ptáků a plazů. Šimpanzi nám ukázali, jak umí obratně cvičit a se zájmem nás pozorovali. Dále jsme se zastavili u obrovských želv, které nerušeně žvýkaly trávu a nenápadně na nás pokukovaly. Želvy vystřídali papoušci a jedovatí hadi. Tak a jdeme se podívat na krále zvířat – lva, který právě pojídá velký kus masa a při tom nám ukazuje svůj mohutný hlas. Nechyběla však ani zastávka u antilop, velbloudů, žiraf, klokanů, dravců, nosorožce…Ta plzeňská ZOO je opravdu veliká, sluníčko krásně svítí, ale mnohým z nás už bolí nožičky, a tak jsme si ještě ve stínu chvíli odpočinuli, abychom zmohli zpáteční cestu do školy.

      Cesta zpátky byla snad nekonečná. Někteří z nás poposedávali, jiní se chytli paní učitelky a paní vychovatelky za ruku, všichni jsme byli prostě příjemně unaveni a tím pádem moc hodní. Konečně se před námi ocitla vytoužená budova školy. S pokřikem „Sláva, nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!“ jsme zakončili náš výlet. 

       Do konce školního roku nám zbývá ještě několik dnů, kdy se s kamarády z přípravné třídy sice rozloučíme, ale zároveň se do 1. třídy už moc těšíme.

       Krásné léto přejí děti z přípravné třídy

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Pozorování vzducholodi

Pozorování vzducholodi

V pátek 17. 9. 2021 třídy 2.B, 3.A a 4.B vyrazily před naši školu v rámci prvouky pozorovat vzducholoď. Jednalo se o vzducholoď Zeppelin, která je delší než největší osobní Airbus, ale na ... Pokračovat

Adaptační kurz prvních tříd

Adaptační kurz prvních tříd

Dne 14. a 15. září proběhl adaptační kurz prvňáčků. V úterý a ve středu odpoledne prvňáci navštívili Arboretum Sofronky. Děti na vlastní oči viděly, jak pracují a žijí včely, nakrmily daňky čerstvými jablíčky a spolu s rodiči upekly u ohýnku bu... Pokračovat

První školní den v přípravné třídě

První školní den v přípravné třídě

Ve středu 1. 9. jsme se my, děti přípravné třídy, netrpělivě seskupovaly i s rodiči na nádvoří školy. Jakmile paní učitelka Vlasta ukázala ceduli s nápisem „Přípravná třída“, někteří z nás rychle přiběhli a začali se s nov... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY OD 1.9.2021

1.9.2021 - ranní školní družina nebude v provozu - odpolední družina plynule navazuje na konec vyučování, provoz do 16:00 hodin - žáci přihlášení do ŠD (2. – 5. ročník) nahlásí třídní učitelce, kdo tento den půjde po vyučování domů nebo půjde do ŠD – nejlépe pí... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY A TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA COVID-19 OD 1. 9. 2021

Hygienické zásady • větrání učeben (přizpůsobte tomu oblečení žáků) • zákaz vstupu osob s příznaky infekčního onemocnění (žáci chronicky nemocní nebo alergici s přetrvávajícími příznaky jako rýma a kašel předloží třídnímu učiteli lékařské potvrzení) • před prvním pří ... Pokračovat

Organizace začátku školního roku 2021/2022

Středa 1.9.2021 - zahájení školního roku 0.ROČNÍK (PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA) Žáci 0. a 1. ročníku NEbudou 1.9. testováni na přítomnost Covid-19. 8,00 h - třídní učitelka si děti vyzvedne na nádvoří školy pře... Pokračovat

Adaptační kurz pro 6. třídy

Adaptační kurz pro 6. třídy... Pokračovat

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách

Úřední hodiny v sekretariátu školy o prázdninách... Pokračovat

Stopovačka – 23.6.2021

Stopovačka – 23.6.2021

V posledních dnech školního roku se naše školní družina rozhodla uspořádat tradiční stopovačku. Děti ze sedmi oddělení musely v deseti úkolech uplatnit svou obratnost, rychlost, postřeh i znalosti, ... Pokračovat

Družinový pětiboj – 9.6.2021

Družinový pětiboj – 9.6.2021

V červnu začala ve družině další ze soutěží – pětiboj. Žáci měli týden na to, aby splnili pět sportovních disciplín. Mezi ně patřily skok do dálky z místa, leh-sedy, skok přes švihadlo, slalom s p... Pokračovat

Archiv aktualit