Právě se nacházíte
  • Nacházíte se:  O škole
  • Aktuality
  • Škola
  • 3.B – škola v přírodě 19.6.-23.6.2017 Hotel Čertův mlýn – Špičák

3.B – škola v přírodě 19.6.-23.6.2017 Hotel Čertův mlýn – Špičák

10.07.2017  |  Škola

3.B – škola v přírodě 19.6.-23.6.2017 Hotel  Čertův mlýn – Špičák

Na 1.třídním aktivu jsme se  domluvili s rodiči, že v tomto školním roce uskutečníme školu v přírodě. 

19.6. jsme se všichni sešli na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni v 8 hodin. Nikdo nezaspal. Vyrazili jsme směr Železná Ruda. Již ve vlaku jsme dostali první úkoly, které nás provázely po celou školu v přírodě. Cestu z nádraží k hotelu jsme zvládli pěšky a hned jsme se seznámili s blízkým okolím našeho pobytu. Odpoledne jsme šli na Čertovo jezero, které jsme se pokusili nakreslit, a potom jsme vyšlápli 95 schodů na Špičácké rozhledně. Výhled byl úžasný i proto, že bylo nádherné počasí, které nás provázelo po celý pobyt. Druhý den jsme se věnovali studiu a odpoledne jsme se pustili do sportovních soutěží na Belvederu. Pěkný den jsme zakončili oslavou narozenin naší Aničky v cukrárně Charllotte. Ve středu jsme se vydali na celodenní výlet – Špičácké sedlo – Černé jezero. Během cesty jsme hráli hru – Honba za pokladem. Ve čtvrtek opět neoblíbené učení a odpoledne návštěva enviromentálního centra v Železné Rudě. Všem se moc líbilo. Večer nás ještě čekal táborák a zpívání u táborového ohně. V pátek paní učitelka a paní vychovatelka rozdaly diplomy a ceny, za které moc děkujeme některým rodičům, kteří pro nás odměny připravili, sbalit věci a hurá domů. Některým se už moc stýskalo. 

Hodnocení: všechny aktivity i soutěže se nám líbily, jen učení a pravidelný úklid pokojů bychom zrušili. Nesmíme zapomenout poděkovat personálu a hlavně panu kuchaři v hotelu – jídlo bylo vynikající.

                                                                                        Žáci a vyučující 3.B

Aktuality

1. turnaj jubilejního 15. ročníku Plzeňské školní MOLTEN ligy

1. turnaj jubilejního 15. ročníku Plzeňské školní MOLTEN  ligy

V naší staronové nafukovací hale jsme odehráli v pátek třináctého, tedy 13.10.2017, první turnaj jubilejního 15. ročníku Plzeňské školní MOLTEN ligy. Samozřejmě nemohly chybět zakládající školy – Masarykova, 3 ... Pokračovat

Kouzelník Reno ve školní družině – 5.10.2017

Kouzelník Reno ve školní družině – 5.10.2017

Ve středu 5.10.2017 přijel svým vystoupením potěšit 95 dětí ze školní družiny kouzelník Reno. Z publika si vybíral šikovné a statečné asistenty a asistentky a diváci žasli nad úžasnými kouze... Pokračovat

Adaptační kurz 6.A

Adaptační kurz 6.A

Ve dnech 11. – 13.9.2017 se uskutečnil jako každý rok adaptační kurz pro 6. ročník. V uplynulých letech žáci trávili adaptační kurz v Ejpovicích, v letošním roce jsme vybrali pobyt v Habru u... Pokračovat

Taneční folklorní kroužek „Boleváček“ na „Boleveckém vinobraní“

Taneční folklorní kroužek „Boleváček“ na „Boleveckém vinobraní“

Děti z tanečního kroužku „Boleváček“, působícího při naší škole, vystoupily v sobotu 23.9.2017 na „Boleveckém vinobraní“. Akce se konala ve Dvoře U Matoušů na Bolevecké návsi. Děti se publiku představily v pásmu lidových ta... Pokračovat

Environmentální výchova Exkurze Botanická zahrada a ZOO Praha 29. 9. 2017

Environmentální výchova  Exkurze Botanická zahrada a ZOO Praha  29. 9. 2017

V pátek 29. 9. 2017 jsme se sešli na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. Odtud jsme jeli směr Praha. Chtěli jsme sledovat krásně barevnou podzimní krajinu podél cesty, ale bohužel byla mlha. P ... Pokračovat

Den jazyků

Ani letos jsme nezapomněli na Evropský den jazyků, který připadá na 26. září. V hodinách jazyků jsme si povídali o důležitosti jejich učení a praktickém využití v životě. Na 1.stupni se pak tradičně ... Pokračovat

Adaptační den žáků prvních tříd

Adaptační den žáků prvních tříd

V pátek 22. září proběhl na naší škole Adaptační den pro žáky prvních ročníků. Zúčastnilo se celkem 38 dětí se svými učitelkami a vychovatelkami. První polovina dne byla věnována důkladnému s... Pokračovat

Vítání prvňáčků

Vítání prvňáčků

v letošním školním roce jsme na naší škole přivítali dvě třídy prvňáčků, kteří poprvé zasedli do svých lavic. V tento významný... Pokračovat

Organizace školního roku 2017/2018

Období školního vyučování ve školním roce 2017/2018 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2017. Vyučo... Pokračovat

Organizace začátku školního roku 2017/2018 na Bolevecké ZŠ Plzeň

Organizace začátku školního roku 2017/18 : 4.9.2017 7.50 h - sraz s třídní učitelkou před školou 8.00 h - slavnostní zahájení v jídelně (vchod z boku školy) 9.00 h - třídní aktiv (Všechny děti přejdou do družiny na pohádku.)... Pokračovat

Archiv aktualit