Právě se nacházíte

Adaptační kurz

22.10.2019  |  Škola

Momentálně jsme druhý den v Plasích a je tu pěkný zmatek, tak nevím, kam kdo má jít. Po pár minutách jsem zjistila, že já mám jít vařit: „Jéje“. 

        Cca 5-6 minut nám tam pan učitel Kufner vysvětloval pravidla. Když jsme si měli vybrat místo, někam jsem se prostě připletla. Bála jsem se, co vše tu pokazím, bála jsem se dobře. „Ostrouhej brambory“, na mě náhle zaznělo od asistentky. V hlavě jsem si říkala, že přijdu o prsty, ale naštěstí ne. Vzala jsem do ruky struhadlo, ze začátku mi to celkem šlo, pak to za mě raději vzal Matyáš. Tak jsem alespoň loupala buřty na buřtguláš, spíš užírala, ale to je detail. Přišla na řadu cibule. Oloupala jsem ji dobře, ale … hodila jsem ji do vody k bramborám. Hned jsme dostala nářek  od kamarádek Agy a Matyáše, alespoň  jsme se zasmáli. Aby toho nebylo málo, Lukáš, který štípal dříví, udusil oheň, alespoň nás asistentka „pochválila“ za největší kouř v okolí. Naštěstí nám pan učitel pomohl rozdělat oheň. Když se nám tak dařilo, přišel  tam znovu pan učitel Kufner a oheň nám udusil vodou. „Ale né!“zakřičím. „Ah, here we  go again,“  si řeku v hlavě. No řeknu to takhle: „Buřtguláš nám všem chutnal.“ (Až na mě, nejím ho.) 

       Jsem ráda, že jsem na adaptační kurz jela.     

                                                                                                            Sára za třídu 6.B

Článek "buřtguláš" naleznete >>> ZDE <<<

 

Aktuality

Práce s nadanými žáky - Matematické praktikum

I v letošním školním roce funguje na škole nepovinný předmět Matematické praktikum pod vedením Mgr. Dany Duchkové. Skupina žáků pokračuje z loňského školního roku, část dětí j... Pokračovat

Šmoulové – 4.11.2019

Šmoulové – 4.11.2019

Po dlouhé době k nám do školní družiny opět zavítalo Divadélko Kašpárek M+M. Tentokrát představilo novou pohádku Šmoulové. Originální kostýmy a vtipné dialogy zar... Pokračovat

Podpora aktivit k technickému vzdělávání na BZŠ Plzeň

V rámci dotačního programu „Podpora aktivit k technickému vzdělávání“ a navazujících motivačních projektů s finanční podporou Magistrátu města Plzně realizovala Bolevecká základní škola Pl... Pokračovat

Adaptační kurz

Momentálně jsme druhý den v Plasích a je tu pěkný zmatek, tak nevím, kam kdo má jít. Po pár minutách jsem zjistila, že já mám jít vařit: „Jéje“. Cca 5-6 minut nám tam pan učitel Kuf... Pokračovat

Námořní bitva – 21.10.2019

Námořní bitva – 21.10.2019

V pondělí 21.10. jsme si v naší školní družině zahráli novou celodružinovou soutěž – Námořní bitvu. Proti sobě soutěžila všechna oddělení, děti hádaly umístění lodí, které věděla... Pokračovat

Diskotéka – 15.10.2019

Diskotéka – 15.10.2019

V úterý 15.10. se v naší školní družině konala první letošní společná akce a to oblíbená diskotéka. Děti se vlnily v rytmu, tančily makarenu i gangnam style, zpívaly česky i anglicky, sou... Pokračovat

Kouzelník Waldini – 1.10.2019

Kouzelník Waldini – 1.10.2019

Kouzelník Waldini navštívil naši družinu poprvé. Přijel k nám až z Břeclavi a hned od začátku zapojil děti do svých kouzel. Předvedl triky známé i dosud neznámé, děti potěši... Pokračovat

Organizace začátku školního roku 2019/2020

Informace pro rodiče žáků 0. a 1. ročníku 2.9.2019 7.50 h - sraz s třídní učitelkou na nádvoří u hlavního vchdu do školy z Majakovského ulice 8.00 h - slavnostní zahájení v budově školy program dle sdělení pedagogic... Pokračovat

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Představení divadelního kroužku: Ježeček a kamarádi – 20.6.2019

Divadelní kroužek si pro letošní závěrečné představení vybral pohádku o rozmrzelém ježkovi, kterého kamarádi věčně tahají z nejrůznějších nesnází. Divadelníci si připravili kostýmy, n... Pokračovat

Matematické a fyzikální soutěže ve šk. roce 2018/2019

Matematická olympiáda Počet řešitelů domácího koka Počet úspěšných řešitelů Do okresního kola postupují V okresním kole 30. 1. 2019, 3. 4. 2019 5.ročník 4 ... Pokračovat

Archiv aktualit