Právě se nacházíte

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

07.01.2019  |  Škola

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

V pondělí 17. 12. 2018 ožil sál RESPIRIA BZŠ  návštěvou rodičů nejmladších žáků 1. stupně.  Již v 15 hodin začalo vystoupení žáků 2. A. Ti si nacvičili s paní učitelkou mnoho pěkných písní, zarecitovali básničky se zimní tématikou a nechyběly ani koledy s doprovodem flétny. Hned poté následovala pohádka O KOBLÍŽKOVI v podání žáků 2. B. Dívky z této třídy si pohádku nacvičily úplně samy.  Příjemným zpestřením bylo vystoupení známého kroužku lidových tanců Boleváček pod vedením paní Věry Řežábové.  Po Boleváčku přišla na podium celá třída 2. B s recitací vánočních a zimních básní.

To však ještě nebylo všechno.  Svůj program si připravily i děti z obou přípravných tříd. 0. A hezky přivítala rodiče, zazpívala písničku o zimě, zahrála nám pohádku ve verších, zatancovala a rozloučila se koledou Vánoce, Vánoce … Mezitím už byly přichystané děti z 0. B. Na podium vyběhli malí čertíci s říkadly od Josefa Lady, čertovsky a pekelně nám zatancoval i a nezapomněli zazpívat koledu Už se zase těšíme na Ježíška.  A to už netrpělivě vyčkávali se svým programem žáci 1.A. Konečně je moderátoři , chlapci ze 6. B, vyzvali na podium.

Besídka byla téměř u konce, ale žáci 6. B ještě celý sál rozezpívali koledami za doprovodu akordeonu a kláves, a tak se z RESPIRIA linuly ryze vánoční tóny.  A to už byl úplný konec.  Rodiče odcházeli spokojeně se svými dětmi domů. Přejeme všem krásné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a štěstí v novém roce 2019. 

Žáci a učitelé 1. stupně ZŠ

Aktuality

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

V pondělí 17. 12. 2018 ožil sál RESPIRIA BZŠ návštěvou rodičů nejmladších žáků 1. stupně. Již v 15 hodin začalo vystoupení žáků 2. A. Ti si nacvičili s paní učitelkou mnoho pěkných písní,... Pokračovat

Projekt Čertí den v 1.B

Projekt Čertí den v 1.B

Ve středu 5.12.2018 se naše výuka proměnila v čertí školu v rámci projektu Čertí den. Všichni jsme se převlékli za čertíky a plnili čertí úkoly, které pro nás připravila paní učitelka. Navštívil ná... Pokračovat

1.B na Vánočních trzích

1.B na Vánočních trzích

18.12.2018 v rámci prvouky s námi paní učitelka vyrazila na náměstí Republiky na Vánoční trhy, které neodmyslitelně patří k adventnímu času. Pozorně jsme si prohlédli be... Pokračovat

Vánoční posezení u stromečku

Vánoční posezení u stromečku

Příchod Vánoc jsme společně se 110 dětmi ve školní družině přivítali 18.12.2018 posezením u stromečku. Děti z 2.B si připravily kulturní vystoupení – pohádku O koblížkovi. Divadelní kroužek předst... Pokračovat

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Ve středu 5.12. navštívili naši školu jako každoročně tři čerti v doprovodu dvou andělů a moudrého Mikuláše. Nejprve navštívili nulté ročníky, poté zamířili do prvních a druhých tříd naší... Pokračovat

Vánoční dárky pro třídu 5.B

Vánoční  dárky pro třídu 5.B

Blíží se vánoční svátky a i naše třída se na ně velmi těší. Asi jsme byli všichni moc hodní, protože dárky jsme začali od našich maminek dostávat již 29.11.2018. Obdrželi js... Pokračovat

Mikulášská nadílka v 0. A

Mikulášská nadílka v 0. A

V pondělí 3.12. jsme obě přípravné třídy shlédly hudebně – vzdělávací program O polepšeném čertovi v L- klubu. Společně s čertíkem BLEŠÁKEM FEŠÁKEM a MIKULÁŠEM jsme si zaz... Pokračovat

Do ZOO za zvířátky z pohádek

Do ZOO za zvířátky z pohádek

V pondělí 19. 11. vyrazily oba přípravné ročníky do ZOO na výukový program Zvířátka z pohádek. Třída 0. A se svezla tramvají, zatímco 0.B se rozhodla, že půjde pěšky.... Pokračovat

Šikulové a Fištróni

Šikulové a Fištróni

V pondělí 19.11. si žáci 3.-5. tříd zasoutěžili ve vědomostní celodružinové soutěži „Fištróni“. Při plnění úkolů uplatňovali nejen své poznatky, ale zapojovali i své logické myšlení. Absolvovali celkem ... Pokračovat

Ježek Ježura

Ježek Ježura

Vskutku originální pohádku „Ježek Ježura“ dovezli v úterý 20.11.2018 do prostor naší školní družiny naši staří dobří známí z divadélka „Kašpárek“. Lesní i městská zvíř... Pokračovat

Archiv aktualit