Právě se nacházíte

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

07.01.2019  |  Škola

Vánoční besídka v Bolevecké základní škole

V pondělí 17. 12. 2018 ožil sál RESPIRIA BZŠ  návštěvou rodičů nejmladších žáků 1. stupně.  Již v 15 hodin začalo vystoupení žáků 2. A. Ti si nacvičili s paní učitelkou mnoho pěkných písní, zarecitovali básničky se zimní tématikou a nechyběly ani koledy s doprovodem flétny. Hned poté následovala pohádka O KOBLÍŽKOVI v podání žáků 2. B. Dívky z této třídy si pohádku nacvičily úplně samy.  Příjemným zpestřením bylo vystoupení známého kroužku lidových tanců Boleváček pod vedením paní Věry Řežábové.  Po Boleváčku přišla na podium celá třída 2. B s recitací vánočních a zimních básní.

To však ještě nebylo všechno.  Svůj program si připravily i děti z obou přípravných tříd. 0. A hezky přivítala rodiče, zazpívala písničku o zimě, zahrála nám pohádku ve verších, zatancovala a rozloučila se koledou Vánoce, Vánoce … Mezitím už byly přichystané děti z 0. B. Na podium vyběhli malí čertíci s říkadly od Josefa Lady, čertovsky a pekelně nám zatancoval i a nezapomněli zazpívat koledu Už se zase těšíme na Ježíška.  A to už netrpělivě vyčkávali se svým programem žáci 1.A. Konečně je moderátoři , chlapci ze 6. B, vyzvali na podium.

Besídka byla téměř u konce, ale žáci 6. B ještě celý sál rozezpívali koledami za doprovodu akordeonu a kláves, a tak se z RESPIRIA linuly ryze vánoční tóny.  A to už byl úplný konec.  Rodiče odcházeli spokojeně se svými dětmi domů. Přejeme všem krásné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a štěstí v novém roce 2019. 

Žáci a učitelé 1. stupně ZŠ

Aktuality

Přípravná třída 2019/2020

Aktuální informace o přípravné třídě naleznete zde.... Pokračovat

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

Přípravná třída na exkurzi v Pivovarském muzeu

V pondělí 4. 3. jsme se vypravili tramvají na exkurzi do PIVOVARSKÉHO MUZEA. V 9 hodin ráno už na nás čekala paní průvodkyně a exkurze mohla začít. Nejprve jsme se dozvěděli, jak vlastně měst... Pokračovat

A jsou tu zase Velikonoce

A jsou tu zase Velikonoce

A jsou tu zase Velikonoce Zapoj se opět do výstavy, která se koná každoročně před Velikonocemi. (Poprvé akce proběhla v roce 2004.) Nejlepší výrobky s velikonoční tématikou opět doneste do kabinetu č.8 ... Pokračovat

Práce s nadanými žáky

Práce s nadanými žáky

Předmět Matematické praktikum funguje od školního roku 2009/2010 pod vedením Mgr. Dany Duchkové. V rámci tohoto předmětu škola - pracuje s nadanými žáky - snaží se rozvíjet jejich talent - rozvíjí nadání žáka... Pokračovat

Konverzační soutěž v angličtině

Konverzační soutěž v angličtině

5.února 2019 se konalo školní kolo konverzační soutěže v angličtině. V poslechu, konverzaci na vybrané téma a vyřešení jazykové situace se utkali pouze deváťáci. Zaslouží si poch... Pokračovat

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže proběhlo na naší škole 13. 2.2019. Zúčastnili se žáci z nultého až pátého ročníku. Soutěžili ve 3 kategoriích. Všichni byli na soutěž výborně připraveni. Některé trochu... Pokračovat

Škola mladých archeologů

Škola mladých archeologů

Dne 14. února jsme společně navštívili Západočeské muzeum v Plzni, kde nás čekal výukový program Škola mladých archeologů. Nejprve jsme si společně s lektorkou povídali o tom ... Pokračovat

Jarní prázdniny - ŠD mimo provoz

JARNÍ PRÁZDNINY 25.2. – 1.3.2019 pro nízký zájem rodičů ŠD není v provozu.... Pokračovat

Den otevřených dveří a zápis do 1. ročníku 2019/2020

Rozhodujete se, na kterou základní školu přihlásíte své dítě? Přesvědčete se, co všechno můžeme Vašemu dítěti nabídnout v Bolevecké základní škole Plzeň. S každým dítětem se snažíme pracovat v soula... Pokračovat

1.B v ZOO Plzeň 5.2.2019 „Filipíny“

1.B v ZOO Plzeň 5.2.2019 „Filipíny“

V úterý 5.2.2019 naše třída vyrazila už podruhé do ZOO Plzeň. Tentokrát jako odměna za vysvědčení. Čekal nás výukový program „Filipíny“. Většina z nás poprvé zažila zoologickou zahradu zahalenou do s... Pokračovat

Archiv aktualit