Právě se nacházíte

celodružinová online hra – HONBA ZA POKLADEM – 11.1. – 12.2.2021

17.03.2021  |  Školní družina

celodružinová online hra – HONBA ZA POKLADEM – 11.1. – 12.2.2021

Každý rok, každý měsíc probíhají v naší školní družině nejrůznější společné akce – diskotéka, karneval, různé soutěže (výtvarná, přírodovědná, sportovní, pěvecká…), navštěvují nás různá divadélka, kouzelníci nebo varietní umělci. Letošní rok je však jiný, poznamenaný pandemií koronaviru. Nesmíme se setkávat s dětmi z jiných tříd, nesmíme sportovat ani zpívat. Některé děti nesmí ani chodit do školy a vzdělávají se distančně. 

Po Novém roce jsme tedy nabídli dětem online celodružinovou hru – „Honbu za pokladem“. Trvala skoro 5 týdnů. Každý týden jsme posílali rodičům email s dopisem pro jejich děti se zadáním úkolu. Plnění úkolu bylo dobrovolné. Nejdříve děti stavěly sněhové sochy a posílaly nám jejich fotografie. Další týden luštily šifru ve virtuální místnosti školní družiny (naprogramovali jsme ji v aplikaci Google slides). Třetí týden malovaly loď, nebo ji vyráběly z lega, a opět nám zaslaly fotografii svého díla. Za každý splněný úkol obdržely indicii, pomocí které čtvrtý týden odemykaly virtuální truhlu s pokladem (využili jsme aplikaci Flippity). Na každého, kdo odemkl truhlu s pokladem, čekala ve školní družině odměna. Pro žáky 0. až 2. tříd již pátý týden, pro ty starší až budou moci přijít do školy. Soutěžit začalo 59 dětí, truhlu odemklo 42 dětí.

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Výzva – Poznej písničku ve 4.A aneb hudební výchova netradičně

Stejně jako v pohádce Pyšná princezna máme zakázáno zpívat. Bohužel si nemůžeme ani „odskočit“ na písničku do Země krále Miroslava a tak jsme se pokusili ztvárnit písničky, které rádi zpíváme, tr... Pokračovat

Hledání velikonočního pokladu

Hledání velikonočního pokladu

Ani o velikonočních prázdninách jsme my, žáci 4.A, nezaháleli. Mimo jiné velikonoční tradice jsme zařadili do programu také pátračku po ukrytém pokladu na vrcholu Mikulka. V pokynech jsme s... Pokračovat

Organizační informace pro rodiče k provozu školy od 12.4.2021

Podmínkou je zachování homogenity jednotlivých skupin žáků jak při výuce, tak v odpoledních hodinách ve školní družině. Podmínkou návratu žáků do prostor škol je také pravidelné testová... Pokračovat

Oznámení

Oznámení... Pokračovat

Informace k výuce a testování žáků 1. stupně od 12.4.2021

Informace k výuce a testování žáků 1. stupně od 12.4.2021... Pokračovat

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma

Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma

INFORMACE PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ. Naše škola se opět zapojila pravidelné do akce „Plzeňská karta pro prvňáčky zdarma“, kterou organizují Plzeňské městské dopravní podniky. Podrobný postup, jak se zapojit a jak získat pro svého prvňáčka plz... Pokračovat

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 29. BŘEZNA 2021 DO 11. DUBNA 2021... Pokračovat

Prodloužení termínu zápisů

POZOR! TERMÍN REGISTRACE K ZÁPISŮM DO 1.ROČNÍKU PRODLOUŽEN DO 1.4.2021 DO 12 HODIN.... Pokračovat

INFORMACE ŠJ PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ PŘÍPRAVNÝCH A 1. TŘÍD

INFORMACE ŠJ PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŽÁKŮ PŘÍPRAVNÝCH A 1. TŘÍD... Pokračovat

INFORMACE MŠMT K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 22. BŘEZNA 2021 DO 28. BŘEZNA 2021

INFORMACE MŠMT K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 22. BŘEZNA 2021 DO 28. BŘEZNA 2021... Pokračovat

Archiv aktualit