Právě se nacházíte

Přírodovědný kroužek v závěru školního roku

19.06.2017  |  Školní družina

Přírodovědný kroužek v závěru školního roku

Venku už se na nás směje sluníčko (někdy až moc) a tak jsme si s přírodovědným kroužkem naplánovali různé venkovní akce. V květnu jsme se věnovali tématu domácích mazlíčků, a protože lidé chovají doma kde co, vypravili jsme se na exkurzi do Akva Tera ZOO Plzeň. Děti překonávaly své fobie z hadů, pavouků a hmyzu. Odměnou nám byly dva exempláře, které jsme dostaly do sbírky přírodnin – svlečené kůže hada a sklípkana. V následujícím týdnu k nám zavítala městská policie Plzeň. Besedovali jsme o tom, jak se chovat k cizím psům a venku nám policejní psovodi ukázali práci svých věrných parťáků. Na tuto akci zavítalo i několik lidí z ulice, které zaujal náš program. V červnu jsme se pak vypravili na poslední exkurzi a to do Arboreta Sofronka, kde nám pan včelař přiblížil život včel a svou někdy i nebezpečnou práci. Na závěr jsme mohli ochutnat pravý včelí med. Předposlední hodinu jsme si obešli své stromy a zaznamenali změny od posledního pozorování. Své putování jsme ukončili na školní zahradě, kde jsme vykopali hřbitov odpadků a vyhodnotili, jak se za osm měsíců v přírodě rozpadly. Čeká nás poslední páteční hodina a slíbený piknik a zhodnocení celého školního roku. Už se moc těšíme.

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

ROZHODNUTÍ o přijetí ukrajinských žáků k základnímu vzdělávání

od školního roku 2022/2023 Ředitelka základní školy, jejíž činnost vykonává Bolevecká základní škol Plzeň, nám. Odboje 18, příspěvková organizace, jako věcně a místně příslušný správní orgán ve smys ... Pokračovat

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 na ZŠ zřizovaných městem Plzeň

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 na ZŠ zřizovaných městem Plzeň ... Pokračovat

Dodatečný termín zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023

Dodatečný termín zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023... Pokračovat

Výlet do kaolinového dolu v Nevřeni

Výlet do kaolinového dolu v Nevřeni

Na konci školního roku jsme se my všichni žáci 5.A vydali na výlet do kaolinového dolu v Nevřeni. Naučnou cestou k dolu nás doprovázela paní průvodkyně. Nejprve jsme se „vyfešák... Pokračovat

Stopovaná „Zlatá horečka“ – 27.6.2022

Stopovaná „Zlatá horečka“ – 27.6.2022

V pondělí 27.6. se uskutečnila stopovací hra na téma gold rush – zlatá horečka. Žáci na začátku obdrželi dopis z 19. století od Budislava Vojtěcha ze Sušice, ve kterém jim sděluje, jak kdy... Pokračovat

Akce environmentální výchovy – Šumava : Špičák + Železná Ruda

Akce environmentální výchovy – Šumava : Špičák + Železná Ruda

16.6.2022 se uskutečnila environmentální exkurze. Účastníci akce museli nejprve odpovědět na několik otázek, které se týkaly národních parků, a poté se mohli přihlásit na vý ... Pokračovat

Hurá na Šídlovák

Hurá na Šídlovák

„Každá škola má svůj konec, jako měla začátek. Je to pravda, je to tak. Hepčí… I když máme školu rádi, prázdniny jsou lepší!“ Konec školního roku se kvapem blíží a my jsm... Pokračovat

Úspěchy žáků školní družiny

Úspěchy žáků školní družiny

V letošním školním roce 2021/2022 se žáci školní družiny zúčastnili hned několika soutěží mimo školu a byli velmi úspěšní. Malí fotbalisti z 1. oddělení upoz ... Pokračovat

Virtuální realita na naší škole

Virtuální realita na naší škole

Škola získala virtuální brýle jako velmi zajímavou pomůcku pro zpestření výuky. S žáky využíváme chemické pokusy, které jsou bezpečné, i když manipul... Pokračovat

Peklení aneb ďábelská muzika – 21.6.2022

Peklení aneb ďábelská muzika – 21.6.2022

Dne 21.6. naši družinu navštívily dvě ostřílené divadelnice ze spolku Divadlo malé čarodějnice, aby nás vzaly na prohlídku do pekelné školy. Čertice Jana už čtyřicet let opa... Pokračovat

Archiv aktualit