Právě se nacházíte

Turnaj v miniházené 4+1

11.05.2022  |  Soutěže

Turnaj v miniházené 4+1

 Ve čtvrtek 5. května jsme po dlouhé covidové přestávce opět uspořádali pro žáky prvního stupně turnaj v miniházené 4+1. Turnaj se uskutečnil v naší nafukovací hale a zúčastnili se ho žáci třech základních škol. Z tradičně se účastnících šesti škol, se tentokrát sešly pouze tři. ZŠ Jižní Předměstí Rokycany, dislokovaná část 26.ZŠ z Litic a naše škola. Turnaje se zúčastnilo zhruba 60 žáků, rozdělených do čtyřech družstev ve dvou věkových kategoriích. První až třetí třída a třetí až pátá třída. Rozhodčími byli naši žáci, házenkáři z 9.B. Vedoucí a trenérky družstev pak tvořily žákyně devátých tříd jednotlivých škol.

  Turnaj proběhl ve velmi přátelské atmosféře, ačkoli bojovnost žáků na hřišti byla mimořádná. O tuto atmosféru se zasloužily především zodpovědné žákovské vedoucí a trenérky družstev, které nadšeně povzbuzovaly, ale i klidně usměrňovaly, své mladší spolužáčky. Dalším významným činitelem byl skvělý přístup kluků k rozhodování. Pískali přiměřeně věku i schopnostem hráčů, občas menším a méně zručným odpustili drobnou chybu a odpískané přestupky trpělivě vysvětlili. 

 Hlavním cílem našeho turnaje není učit se zvítězit za každou cenu, ale mít radost z házené jako hry. To, jestli cíle bylo dosaženo, ukázal závěrečný ceremoniál, kdy při předávání diplomů nikdo z šikovnějších hráčů neprotestoval, že první místo obsadila všechna družstva, a všichni si společně za své házenkářské výkony zatleskali. 

Za výborně odvedenou práci děkujeme trenérkám Barboře Loskotové, Lucii Hosnedlové, Michaele Veselé, Karolíně Nevařilové, Elišce Mudrákové, Barboře Praisové  a rozhodčím Františku Tomkovi, Jáchymu Krepindlovi a Tomáši Turkovi.  

Tomáš Černý a Martin Kufner

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dopravní soutěž pro 2.stupeň

Dne 18.5.2022 se naši žáci 2.stupně zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Tentokrát v kategorii 2. stupně nás reprezentovali Jan Benč, Petr Kabourek, Anna Vlas... Pokračovat

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 11. 5.2022 se žáci 1.stupně naší školy zúčastnili okresního kola dopravní soutěže mladých cyklistů BESIP. Za 1. stupeň nás reprezentovali Sára Poláková, Anna Kubínová, Lukáš Hejl a Vác... Pokračovat

Turnaj v miniházené 4+1

Turnaj v miniházené 4+1

Ve čtvrtek 5. května jsme po dlouhé covidové přestávce opět uspořádali pro žáky prvního stupně turnaj v miniházené 4+1. Turnaj se uskutečnil v naší nafukovací hale a zúčastnili se ho žáci třech zákla ... Pokračovat

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

Přírodovědná soutěž – 26.-29. dubna

V týdnu od 26. do 29. dubna probíhala v naší školní družině přírodovědná soutěž. Připravena byla zvlášť pro mladší děti 0. – 2. třída a 3. – 5. třída. Pro malé děti byly připraveny úkoly form... Pokračovat

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

Jarní výlet za zvířátky do ZOO

V pondělí 25.4.2022 jsme se vypravili za zvířátky do plzeňské zoologické zahrady. Zpočátku nám počasí moc nepřálo. Bylo zamračeno, začalo poprchávat, ale přesto nás to neodradilo. Cestou js... Pokračovat

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Vyjádření solidarity s Ukrajinou, sbírka na pomoc uprchlíkům

Také na naší škole jsme se rozhodli vyjádřit podporu ukrajinskému lidu a odsoudit válečnou agresi Ruské federace vůči Ukrajině. Tuto podporu jsme vyjádřili symbolicky ve středu 2.3.2022 ... Pokračovat

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

Výsledky soutěže „Namaluj své oblíbené jídlo“

V únoru letošního roku vyhlásil Parlament BZŠ výtvarnou soutěž „Namaluj své oblíbené jídlo“. Malířského klání se zúčastnili spolužáci hlavně z prvního stupně, za což jim i vyučujícím t... Pokračovat

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Kouzelník Reno – 13.4.2022

Před začátkem velikonočních prázdnin naši družinu navštívil dětmi velmi oblíbený kouzelník Reno. Ten nejenže zapojil děti z různých oddělení, včetně jedné paní vychovatelky, ale ukáz... Pokračovat

McDonald’s Cup – 13.4.2022

McDonald’s Cup – 13.4.2022

V letošním školním roce se naše škola zapojila do fotbalové soutěže žáků McDonald’s Cup. V kategorii B jsme sestavili silné družstvo složené z hochů i děvčat 3., 4. a 5. tříd. Své síly si... Pokračovat

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu

Informace pro rodiče o vrácení části úplaty za školní družinu ... Pokračovat

Archiv aktualit