Právě se nacházíte

Turnaj v miniházené 4+1

11.05.2022  |  Soutěže

Turnaj v miniházené 4+1

 Ve čtvrtek 5. května jsme po dlouhé covidové přestávce opět uspořádali pro žáky prvního stupně turnaj v miniházené 4+1. Turnaj se uskutečnil v naší nafukovací hale a zúčastnili se ho žáci třech základních škol. Z tradičně se účastnících šesti škol, se tentokrát sešly pouze tři. ZŠ Jižní Předměstí Rokycany, dislokovaná část 26.ZŠ z Litic a naše škola. Turnaje se zúčastnilo zhruba 60 žáků, rozdělených do čtyřech družstev ve dvou věkových kategoriích. První až třetí třída a třetí až pátá třída. Rozhodčími byli naši žáci, házenkáři z 9.B. Vedoucí a trenérky družstev pak tvořily žákyně devátých tříd jednotlivých škol.

  Turnaj proběhl ve velmi přátelské atmosféře, ačkoli bojovnost žáků na hřišti byla mimořádná. O tuto atmosféru se zasloužily především zodpovědné žákovské vedoucí a trenérky družstev, které nadšeně povzbuzovaly, ale i klidně usměrňovaly, své mladší spolužáčky. Dalším významným činitelem byl skvělý přístup kluků k rozhodování. Pískali přiměřeně věku i schopnostem hráčů, občas menším a méně zručným odpustili drobnou chybu a odpískané přestupky trpělivě vysvětlili. 

 Hlavním cílem našeho turnaje není učit se zvítězit za každou cenu, ale mít radost z házené jako hry. To, jestli cíle bylo dosaženo, ukázal závěrečný ceremoniál, kdy při předávání diplomů nikdo z šikovnějších hráčů neprotestoval, že první místo obsadila všechna družstva, a všichni si společně za své házenkářské výkony zatleskali. 

Za výborně odvedenou práci děkujeme trenérkám Barboře Loskotové, Lucii Hosnedlové, Michaele Veselé, Karolíně Nevařilové, Elišce Mudrákové, Barboře Praisové  a rozhodčím Františku Tomkovi, Jáchymu Krepindlovi a Tomáši Turkovi.  

Tomáš Černý a Martin Kufner

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Dne 15.5.2023 byla zahájena družinová sportovní akce „Lehkoatletický trojboj“. Děti v jednotlivých věkových kategoriích soutěžily v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčke ... Pokračovat

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Čtvrtek 1.6. oslavily obě přípravné třídy Mezinárodní den dětí v ZOO Plzeň. První vyučovací hodinu jsme vyšli od školy rovnou do ZOO. Cestou jsme si povídali, zpívali, pano ... Pokračovat

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Tak jako každý rok zařazujeme do výuky dopravní výchovu ve spolupráci s SVČ Radovánek. V zimních měsících probíhá teoretická výuka v učebně. Žáci se zde postu... Pokračovat

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Dne 2.6 naše třída 8.A šla na exkurzi do Západočeského muzea v Plzni. Ještě předtím, než jsme se dostali do muzea, nás naše paní učitelka rozdělila do skupinek a zárov... Pokračovat

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark pořádaný 28. 5. 2023 v TOTEMU na Severním předměstí přilákal mnoho dětí a dospělých. Pestrá přehlídka zájmové činnosti na jevištní i podjevištní scé ... Pokračovat

Den s fyzikou

Den s fyzikou

Naše žákyně 8. B Linda Vránová nejen že patří mezi premianty třídy, ale ve svém volném čase se zajímá o vesmír. Díky tomu má velký přehled v této tématice, proto se prav ... Pokračovat

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

Výsledky 27. ročníku sbírky „Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole 10.5. a 11.5.2023 proběhla na naší škole sbírka v rámci akce „Český den proti rakovině“. Tato sbírka se na naší škole pořádá již p... Pokračovat

Oznámení o konání zvláštního zápisu

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2023/2024 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)... Pokračovat

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dne 16.5.2023 se konala v ŠD „dopravní soutěž“. Zúčastnilo se jí celkem 110 dětí z osmi oddělení školní družiny. Počasí nám moc nepřálo, a tak jsme soutěžili v nafukov... Pokračovat

Animuj! – soutěž

Animuj! – soutěž

Centrum robotiky letos vyhlásilo pro žáky plzeňských základních škol 2. ročník soutěže v animování na téma „Dobrý skutek a já“. Děti školní družiny zpracovávaly toto téma na kro ... Pokračovat

Archiv aktualit