Právě se nacházíte

Ohlédnutí za adventním časem 5.B

18.01.2023  |  Ostatní

Ohlédnutí za adventním časem 5.B

Advent je časem těšení. Připravovali jsme se na Vánoce vyráběním dárečků, přání a dekorací, navštívili jsme různé akce a měli spoustu společných zážitků.

Každému se povedlo vyrobit krásnou vánoční lucernu, do kterých nám paní učitelka koupila svíčku na LED žárovku. Také jsme vyráběli vánoční přání, ale dovnitř jsme nenapsali tradiční přání „Veselé Vánoce přeje…“. Ve třídě jsme si udělali fotokoutek, kde jsme se vyfotili buď sami nebo s kamarády a vytištěné fotečky jsme nalepili do přáníček. Při focení jsme si užili docela dost legrace.

16.12. jsme byli společně s dalšími třídami na filmovém představení v Plaze Plzeň. S bláznivou komedií o ohrožených Vánocích a Santově záchranné misi do světa lidí jsme byli spokojeni. Pak jsme se za hustého sněžení vydali ještě na Náměstí Republiky na adventní trhy. Koupili jsme si něco dobrého, prohlédli si stánky a někdo nakoupil i drobné dárečky. Také jsme navštívili výstavu v mázhauzu plzeňské radnice na téma „Adventní kalendář“. Jeden z nich byl i náš soutěžní výrobek – Andělský sbor. Nemohli jsme opustit výstavu, aniž bychom nehlasovali pro náš kalendář, ale konkurence byla veliká, celkem 56 soutěžních kalendářů. Když jsme se vraceli do školy, měli jsme veliké štěstí a svezli jsme se dokonce vánoční tramvají.

20.12. jsme navštívili selský dvůr U Matoušů v Plzni Bolevci. Celá expozice se nesla v duchu Vánoc. Viděli jsme  nazdobený stromeček, štědrovečerní tabuli, vrkoč, mikulášské pečivo, dozvěděli jsme se o lidových tradicích, o tom, proč si lidé začali stavět betlémy doma a spoustu dalších informací o životě našich předků v 18. a 19. století. Pak jsme si mohli vyrobit ozdobu ze slámy a zkusit si některé lidové zvyky předpovídající budoucnost.

Sníh a mráz umocnily předvánoční atmosféru a my jsme se do školy vraceli ve svátečním rozpoložení.

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Historické hrátky – 22.3.2023

Historické hrátky – 22.3.2023

Ve středu 22.března proběhly v družině historické hrátky. Děti se popasovaly s deseti záludnými úkoly na téma státní svátky, významné osobnosti a české pověsti. Stat... Pokračovat

Ponožkový den v 7.A

Ponožkový den v 7.A

Při příležitosti blížícího se Světového dne Downova syndromu jsme si s naší třídní učitelkou povídali o tom, jaké to je, žít s tímto postižením. Zhlédli jsme také video s náz... Pokračovat

Velikonoční prázdniny v ŠD

Velikonoční prázdniny v ŠD... Pokračovat

REGISTRACE K ZÁPISŮM

REGISTRACE K ZÁPISŮM... Pokračovat

Sbírka pro zvířecí útulek

Sbírka pro zvířecí útulek

Po čtyřech letech se žáci naší školy rozhodli opět uspořádat školní sbírku pro zvířátka v městském útulku. Útulek pro zvířata v nouzi, který sídlí v Daimlerově ulici na Bor... Pokračovat

Masopustní dopoledne ve 3.B

Masopustní dopoledne ve 3.B

I naše třída prožila jedno březnové dopoledne plné masopustního veselí. Nejprve jsme si připravili třídu – uspořádali lavice a nachystali občerstvení. A hurá, mo... Pokračovat

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili do divadla na představení „Na červenou stát“ v podání vynikajících herců Šimona Pečenky a Josefa Hejcmana. Jak z názvu vyplývá, jed ... Pokračovat

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Po jarních prázdninách žáky prvních tříd čekaly přípravy na masopust. Při hodinách českého jazyka a prvouky se seznámili s tradicí masopustu, dozvěděli se, pr... Pokračovat

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Dne 1. března se konal v respiriu karneval pro děti z naší školní družiny. Děti se řádně připravily a přišly v krásných a někdy i originálních maskách. Na začátku ka ... Pokračovat

Archiv aktualit