Právě se nacházíte

Oslava Halloweenu v 0. A

01.11.2023  |  Ostatní

Oslava Halloweenu v 0. A

V pondělí 30. 10. přišli do přípravné třídy 0. A čarodějové, čarodějnice, duchové, kostlivec a hrůzostrašná dýně. Ve třídě na nás čekala oživlá loutka čarodějnice Hexy, která hledala svůj starodávný lexikon kouzel. A tak jsme se pustili do pátrání. Konečně se nám podařilo tajemnou knihu najít.

Hexa se nás zeptala, proč vlastně slavíme svátek Helloween, co o něm víme a jestli je tento svátek ryze svátkem českým. S pojmem Halloween jsme se již setkali v mateřské škole, ale kde se slaví a proč, jsme nevěděli. Čarodějnici Hexe bylo však 598 let a věděla sice něco o Dušičkách, tedy o svátku, který se slaví v České republice. I my jsme v tichosti zavzpomínali na prababičky a pradědečky, které jsme krátce poznali, ale bohužel už mezi námi nejsou. Ale co s tím Helloweenem? To chce nějaký nápad a Hexa ho má. Přivoláme si kouzlem z lexikonu nějakou čarodějnici z USA. Jdeme na čarování – „Čáry, máry, tyč, ať je tady baba z USA a má koště a bič!“

Najednou někdo silně zabouchal na dveře. A už tu byla ona čarodějnice Roxana z USA na koštěti. Jenomže jsme jí vůbec nerozuměli, protože hovořila anglicky. Co teď? Ještě že máme knihu kouzel a v ní je napsáno, jak změnit anglickou řeč na tu naši českou. A to pomocí vlastnoručně vyrobeného lektvaru. A tak jsme museli poznávat nejrůznější bylinky, očichávat koření, ochutnávat slané, sladké, hořké a kyselé.  Nakonec jsme vše ve vyváženém poměru dali dohromady, zalili vodou a pořádně zamíchali. Zbývalo už jen, aby se americká čarodějnice napila. Moc se jí do toho nechtělo, ale pomocí písničky „Strašidýlko Emílek“ spojené s tancem jsme jí přesvědčili. Hurá, mluví česky!“ Hned jsme si šli hrát jako děti v Americe a Anglii. Lovení jablíček vystřídal halloweenský tanec a řádění příšer. Prolétli jsme se na košťatech, která nás občas neposlouchala, zejména pokud měla létat vpravo a vlevo. Zahráli jsme si pohybovou hru opět s košťaty, následovalo ohmatávání a vyndávání různých věcí jako hadů, slizu, pavouků, drahokamů, svíček atd. z kouzelného pytlíku.

Ještě nás čekalo splnění úkolu z pracovního sešitu. Samozřejmě to byl úkol s čarodějnicí, kdy jsme se naučili nejen moc pěkné „jedovaté“ rozpočítadlo, ale také jsme hledali na stránce ropuchu, zmiji, myši, muchomůrku červenou a zelenou. Teď už nám zbývalo rozloučit se s čarodějnicí Hexou a americkou čarodějnici i s její angličtinou vrátit tam, kam patří.

 K tomu nám znovu pomohl lexikon kouzel. Rázem před námi stála paní učitelka Vlasta a všechna kouzla i obě čarodějnice nadobro zmizely. Halloweenské řádění jsme si užili a domů si odnášíme nejen cenné poznatky, ale i dojmy z hezky prožitého dne.

 

Žáci z přípravné třídy s paní učitelkou Vlastou

foto zde

 

Aktuality

Volitelný předmět DofE

Volitelný předmět DofE

Mezinárodní program DofE od roku 2024/25 nově jako volitelný předmět pro žáky 2. stupně.... Pokračovat

Významné ocenění bývalé paní ředitelky

Významné ocenění bývalé paní ředitelky

Bývalá ředitelka Bolevecké základní školy Plzeň Mgr. Helena Brunclíková se dočkala významného ocenění za svoji dlouholetou práci v oblasti školství.... Pokračovat

Volby do školské rady

Výsledky 1. kola voleb do školské rady.... Pokračovat

Výše úplaty za ŠD od září 2024

Výše úplaty za ŠD od září 2024

Zřizovatel Bolevecké základní školy stanovil novou výši úplaty za ŠD od září 2024.... Pokračovat

Škrábej, kotě!

Škrábej, kotě!

V pátek 17. 5. se v Centru robotiky konalo finále soutěže plzeňských základních škol v programování „Škrábej, kotě!“.... Pokračovat

Boleváček vítá jaro

Boleváček vítá jaro

Pásmo Kroužku lidových písní a tanců Boleváček a TK IMPRO.... Pokračovat

Český den proti rakovině

Český den proti rakovině

I v letošním roce se naše škola zapojí již do 28. ročníku sbírky.... Pokračovat

Míša vám to spočítá!

Míša vám to spočítá!

Velký úspěch v matematické olympiádě.... Pokračovat

Ředitelské volno

Ředitelské volno ve čtvrtek 9. 5. a v pátek 10. 5. 2024.... Pokračovat

McDonald’s Cup na BZŠ

McDonald’s Cup na BZŠ

18. 4. 2024 jsme na Bolevecké základní škole pořádali okrskové kolo fotbalového McDonald’s Cupu.... Pokračovat

Vzhůru na republiku!

Vzhůru na republiku!

Žáci Bolevecké ZŠ si po vítězství v okresním a následně i krajském kole vybojovali postup na mistrovství republiky v házené!... Pokračovat

Školní kolekce oblečení

Školní kolekce oblečení

Do 17. 4. 2024 můžete nakoupit trička, mikiny, tašky, sportovní oblečení a další předměty s novým logem školy na tomto odkazu:... Pokračovat

Boleváček v ZOO

Boleváček v ZOO

V sobotu 30. března 2024 vystoupil Kroužek lidových písní a tanců Boleváček spolu s Tanečním klubem TK IMPRO v plzeňské ZOO.... Pokračovat

Velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny

Přejeme všem krásné prožití velikonočních svátků.... Pokračovat

Zápis žáků do 1. ročníku

Zápis žáků do 1. ročníku

Zápis žáků do 1. ročníku naší školy proběhne 2. a 3. dubna 2024 od 14:00 do 18:00.... Pokračovat

Wow!English na BZŠ

Wow!English na BZŠ

Komunikativní a zážitková výuka angličtiny nově na BZŠ!... Pokračovat

Máme rádi jídlo

Máme rádi jídlo

Naše škola se zapojila do projektu „Máme rádi jídlo“.... Pokračovat

ŠD o velikonočních prázdninách

Pro nízký zájem o školní družinu ze strany rodičů nebude ŠD o velikonočních prázdninách v provozu.... Pokračovat

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Přijďte se s námi setkat a popovídat si o tom, jak by měla vypadat škola Vašich dětí.... Pokračovat

Školní časopis

Školní časopis

Představujeme první číslo našeho nového školního časopisu, nového projektu našich žákyň 7. ročníku.... Pokračovat

Archiv aktualit