Právě se nacházíte

Oslava Halloweenu v 0. A

01.11.2023  |  Ostatní

Oslava Halloweenu v 0. A

V pondělí 30. 10. přišli do přípravné třídy 0. A čarodějové, čarodějnice, duchové, kostlivec a hrůzostrašná dýně. Ve třídě na nás čekala oživlá loutka čarodějnice Hexy, která hledala svůj starodávný lexikon kouzel. A tak jsme se pustili do pátrání. Konečně se nám podařilo tajemnou knihu najít.

Hexa se nás zeptala, proč vlastně slavíme svátek Helloween, co o něm víme a jestli je tento svátek ryze svátkem českým. S pojmem Halloween jsme se již setkali v mateřské škole, ale kde se slaví a proč, jsme nevěděli. Čarodějnici Hexe bylo však 598 let a věděla sice něco o Dušičkách, tedy o svátku, který se slaví v České republice. I my jsme v tichosti zavzpomínali na prababičky a pradědečky, které jsme krátce poznali, ale bohužel už mezi námi nejsou. Ale co s tím Helloweenem? To chce nějaký nápad a Hexa ho má. Přivoláme si kouzlem z lexikonu nějakou čarodějnici z USA. Jdeme na čarování – „Čáry, máry, tyč, ať je tady baba z USA a má koště a bič!“

Najednou někdo silně zabouchal na dveře. A už tu byla ona čarodějnice Roxana z USA na koštěti. Jenomže jsme jí vůbec nerozuměli, protože hovořila anglicky. Co teď? Ještě že máme knihu kouzel a v ní je napsáno, jak změnit anglickou řeč na tu naši českou. A to pomocí vlastnoručně vyrobeného lektvaru. A tak jsme museli poznávat nejrůznější bylinky, očichávat koření, ochutnávat slané, sladké, hořké a kyselé.  Nakonec jsme vše ve vyváženém poměru dali dohromady, zalili vodou a pořádně zamíchali. Zbývalo už jen, aby se americká čarodějnice napila. Moc se jí do toho nechtělo, ale pomocí písničky „Strašidýlko Emílek“ spojené s tancem jsme jí přesvědčili. Hurá, mluví česky!“ Hned jsme si šli hrát jako děti v Americe a Anglii. Lovení jablíček vystřídal halloweenský tanec a řádění příšer. Prolétli jsme se na košťatech, která nás občas neposlouchala, zejména pokud měla létat vpravo a vlevo. Zahráli jsme si pohybovou hru opět s košťaty, následovalo ohmatávání a vyndávání různých věcí jako hadů, slizu, pavouků, drahokamů, svíček atd. z kouzelného pytlíku.

Ještě nás čekalo splnění úkolu z pracovního sešitu. Samozřejmě to byl úkol s čarodějnicí, kdy jsme se naučili nejen moc pěkné „jedovaté“ rozpočítadlo, ale také jsme hledali na stránce ropuchu, zmiji, myši, muchomůrku červenou a zelenou. Teď už nám zbývalo rozloučit se s čarodějnicí Hexou a americkou čarodějnici i s její angličtinou vrátit tam, kam patří.

 K tomu nám znovu pomohl lexikon kouzel. Rázem před námi stála paní učitelka Vlasta a všechna kouzla i obě čarodějnice nadobro zmizely. Halloweenské řádění jsme si užili a domů si odnášíme nejen cenné poznatky, ale i dojmy z hezky prožitého dne.

 

Žáci z přípravné třídy s paní učitelkou Vlastou

foto zde

 

Aktuality

Stávka školských odborů

Pracovníci Bolevecké základní školy Plzeň se nepřipojí ke stávce školských odborů konané 27. 11. 2023. ... Pokračovat

Poděkování naší škole za podporu Českého dne proti rakovině 2023

Poděkování naší škole za podporu Českého dne proti rakovině 2023

Koncem října obdržela naše škola poděkování od pořadatele sbírky konané pod názvem „Český den proti rakovině 2023“. ... Pokračovat

Výborné poháry v hodinách vaření

Výborné poháry v hodinách vaření

V hodinách vaření jsme už vyzkoušeli připravit různé pokrmy, například jsme umíchali česnekovou a vajíčkovou pomazánku na jednohubky... Pokračovat

Listopadové třídní aktivy

Listopadové třídní aktivy

Srdečně Vás zveme k nám do školy!... Pokračovat

Celoškolní vánoční projekt

Celoškolní vánoční projekt

Ve dnech 7. a 8. prosince proběhne celoškolní vánoční projekt. Více informací viz přiložený plakát.... Pokračovat

3.B poznává svoje město Plzeň

3.B poznává svoje město Plzeň

Ve čtvrtek 2. 11. jsme se vypravili do centra Plzně, abychom převedli teorii z prvouky v praxi. ... Pokračovat

Bolevecká škola slavila Halloween

Bolevecká škola slavila Halloween

Celé dva týdny se jednotlivé třídy naší školy připravovaly na 31.říjen – den, kdy se slaví Halloween, svátek, jehož kořeny sahají až do keltské historie.... Pokračovat

Družinová dopravní soutěž

Družinová dopravní soutěž

V úterý 24. října uspořádala školní družina v nafukovací hale dopravní soutěž. ... Pokračovat

Dravci ve školní družině

Dravci ve školní družině

Ve středu 1. listopadu proběhl ve školní družině pro děti výukový program se sokolníkem panem Janem Brožem... Pokračovat

Halloween ve 4.B

Halloween ve 4.B

Parádní kostýmy, módní přehlídka, svačinka - hot dog potřísněný krví s párkem ve tvaru uříznutého prstu,... Pokračovat

Oslava Halloweenu v 0. A

Oslava Halloweenu v 0. A

V pondělí 30. 10. přišli do přípravné třídy 0. A čarodějové, čarodějnice, duchové, kostlivec a hrůzostrašná dýně. ... Pokračovat

Přednáška Nečekané těhotenství

Přednáška Nečekané těhotenství

„Kdo je připraven, není překvapen“. ... Pokračovat

9. A ve Staré synagoze

9. A ve Staré synagoze

V úterý 24. října se naše třída 9. A vydala na prohlídku Staré synagogy ve Smetanových sadech v Plzni. ... Pokračovat

Sportování v D aréně

Sportování v D aréně

Na čtvrtek 19. 10. se děti ze tříd 3.A, 4.A, 4.B a 5.A moc těšily. ... Pokračovat

Přírodovědecké bádání ve 4.B

Přírodovědecké bádání ve 4.B

Protože úterní počasí (17.10.) stálo opravdu za to, udělali jsme si ve 4.B badatelské dopoledne.... Pokračovat

Podzimní čas, Bramboriáda a setkání s rodiči

Podzimní čas, Bramboriáda a setkání s rodiči

Středa 18. října se ve 2. A nesla v duchu podzimního času. ... Pokračovat

Doplnění lyžařského kurzu!

Nabídka doplnění lyžařského kurzu pro žáky 8. a 9. ročníku.... Pokračovat

2. B v ZOO Plzeň

2. B v ZOO Plzeň

V pátek 29. 9. jsme vyrazili za zážitkovým učením do ZOO Plzeň. ... Pokračovat

Salátový bar ve školní jídelně

Salátový bar ve školní jídelně

V naší školní jídelně přibylo nové zařízení. Po úvodním opatrném okukování jej děti vzaly útokem! ... Pokračovat

Městská policie ve 2. třídách – „Setkání s cizí osobou“

Městská policie ve 2. třídách – „Setkání s cizí osobou“

Ve středu 11. 10. navštívili 2.A i 2.B zástupci Městské policie Plzeň.... Pokračovat

Archiv aktualit