Právě se nacházíte

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

17.03.2023  |  Ostatní

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili do divadla na představení „Na červenou stát“ v podání vynikajících herců Šimona Pečenky a Josefa Hejcmana. Jak z názvu vyplývá, jednalo se o dopravní situace a předpisy, které byly dětem předvedeny interaktivně a zábavnou formou.

Děti se vydaly na dobrodružnou cestu školáka Pepíka, který šel do školy poprvé a sám. Všichni jsme si zopakovali, co všechno musíme ráno udělat, než jsme do školy řádně připraveni. 

Raz, dva, tři – konečně můžeme jít. Cestou jsme potkali línou zebru Miladu. Její nejoblíbenější činností bylo natáhnout se a ležet. Představte si, že tato zebra jedla banány. Dokonce jen pro nás složila písničku o tom, jak má banány ráda. Prostě není zebra jako zebra a my víme, že bezpečně můžeme přecházet silnici právě po zebře. Cestou jsme však narazili na malý domek, kde žijí dva uhádaní sousedi pan Červený a pan Zelený. Nakonec jsme je společně udobřili a paní učitelka Danuše si se dvěma dětmi vyzkoušela, jak tyto pány respektovat a přecházet podle nich silnici. Prostě na pana Červeného stát a na pana Zeleného jít. To jim to náramně šlo!

Už jsme byli skoro u školy, když najednou vyrazilo auto s jednookým pánem, nekoukalo vpravo, ani vlevo a řítilo se nevídanou rychlostí. To nebylo ještě všechno, ten pán si klidně při jízdě telefonoval. Kdo to byl? Byl to pirát silnic Václav Novák, se kterým je neradno se bavit, natož si sedat k němu do auta. Neustále je pronásledován policií, dokonce už mu byl zabaven i řidičský průkaz. Tak snad se jednou polepší nebo to s ním skončí moc zle. 

Představení se nám velmi líbilo, žáci z přípravných tříd si užili hezké chvíle společně s žáky 1.B. Dozvěděli jsme se, že za každým rohem při cestě do školy na nás čeká nejenom dobrodružství, ale také nebezpečí. Teď už ale víme, jak se máme chovat, abychom nepřišli k úrazu.

Žáci přípravných tříd a 1.B s paními učitelkami Vlastou a Danuší

>>> FOTOGRAFIE ZDE <<<

Aktuality

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Lehkoatletický trojboj 15.5.-30.5.2023

Dne 15.5.2023 byla zahájena družinová sportovní akce „Lehkoatletický trojboj“. Děti v jednotlivých věkových kategoriích soutěžily v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčke ... Pokračovat

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Přípravné třídy v ZOO Plzeň

Čtvrtek 1.6. oslavily obě přípravné třídy Mezinárodní den dětí v ZOO Plzeň. První vyučovací hodinu jsme vyšli od školy rovnou do ZOO. Cestou jsme si povídali, zpívali, pano ... Pokračovat

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Dopravní hřiště – 1. stupeň

Tak jako každý rok zařazujeme do výuky dopravní výchovu ve spolupráci s SVČ Radovánek. V zimních měsících probíhá teoretická výuka v učebně. Žáci se zde postu... Pokračovat

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Exkurze do Západočeského muzea v Plzni

Dne 2.6 naše třída 8.A šla na exkurzi do Západočeského muzea v Plzni. Ještě předtím, než jsme se dostali do muzea, nás naše paní učitelka rozdělila do skupinek a zárov... Pokračovat

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark

Sousedský jarmark pořádaný 28. 5. 2023 v TOTEMU na Severním předměstí přilákal mnoho dětí a dospělých. Pestrá přehlídka zájmové činnosti na jevištní i podjevištní scé ... Pokračovat

Den s fyzikou

Den s fyzikou

Naše žákyně 8. B Linda Vránová nejen že patří mezi premianty třídy, ale ve svém volném čase se zajímá o vesmír. Díky tomu má velký přehled v této tématice, proto se prav ... Pokračovat

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

„Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole

Výsledky 27. ročníku sbírky „Český den proti rakovině“ na Bolevecké základní škole 10.5. a 11.5.2023 proběhla na naší škole sbírka v rámci akce „Český den proti rakovině“. Tato sbírka se na naší škole pořádá již p... Pokračovat

Oznámení o konání zvláštního zápisu

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2023/2024 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)... Pokračovat

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dopravní soutěž – 16.5.2023

Dne 16.5.2023 se konala v ŠD „dopravní soutěž“. Zúčastnilo se jí celkem 110 dětí z osmi oddělení školní družiny. Počasí nám moc nepřálo, a tak jsme soutěžili v nafukov... Pokračovat

Animuj! – soutěž

Animuj! – soutěž

Centrum robotiky letos vyhlásilo pro žáky plzeňských základních škol 2. ročník soutěže v animování na téma „Dobrý skutek a já“. Děti školní družiny zpracovávaly toto téma na kro ... Pokračovat

Archiv aktualit