Právě se nacházíte

Olympiáda v českém jazyce a Olympiáda v dějepisu

30.01.2023  |  Soutěže

Milí rodiče a čtenáři našich webových stránek,

chtěli bychom se s Vámi podělit o radost, kterou nám udělala účast, ale především výsledky žáků naší školy ve školním kole Olympiády v českém jazyce, Olympiády v dějepisu a hlavně v okresním kole Olympiády v dějepisu.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce I. kategorie ( = 8.+9. ročník ZŠ, 3.+4.ročník osmiletých gymnázií, 1.+2.ročník šestiletých gymnázií) se konalo v týdnu od 28.11. do 2.12.2022.Písemný test se skládal ze dvou částí – mluvnice a slohového úkolu. Akce se zúčastnili žáci 8.A,B a 9.A,B,C. Celkem 16 žáků. Nejvíce bodů získala Linda Vránová z 8.B a na druhém místě skončila Anna Vlasáková z 9.B. Obě nás budou reprezentovat v dubnu 2023 v okresním kole.

Školní kolo Olympiády v dějepisu I. kategorie se uskutečnilo 7.12.2022. Letošní tematické zaměření – „ Rozdělený svět a Československo v něm – 1945 – 1992.“ Školního kola se zúčastnili žáci 8.A,B a 9.A,B,C. Celkem 9 žáků, protože v tomto termínu probíhala chřipková epidemie. Maximální počet bodů za test byl 60. Tento počet bodů získal Michal Sýkora z 9.B, 53 bodů získala druhá postupující Linda Vránová z 8.B. Oba velmi úspěšně reprezentovali naši školu v okresním kole 17.1.2022.M. Sýkora obsadil 3. místo a L. Vránová se dělila o 4.-5. místo z 50 účastníků tohoto kola.

Všem soutěžícím děkujeme za účast v obou olympiádách a vítězům budeme všichni držet palce v okresním kole Olympiády v českém jazyce a krajském kole Olympiády v dějepisu. Děkujeme též všem vyučujícím, kteří žáky na tyto soutěže dobře připravili.

Aktuality

Historické hrátky – 22.3.2023

Historické hrátky – 22.3.2023

Ve středu 22.března proběhly v družině historické hrátky. Děti se popasovaly s deseti záludnými úkoly na téma státní svátky, významné osobnosti a české pověsti. Stat... Pokračovat

Ponožkový den v 7.A

Ponožkový den v 7.A

Při příležitosti blížícího se Světového dne Downova syndromu jsme si s naší třídní učitelkou povídali o tom, jaké to je, žít s tímto postižením. Zhlédli jsme také video s náz... Pokračovat

Velikonoční prázdniny v ŠD

Velikonoční prázdniny v ŠD... Pokračovat

REGISTRACE K ZÁPISŮM

REGISTRACE K ZÁPISŮM... Pokračovat

Sbírka pro zvířecí útulek

Sbírka pro zvířecí útulek

Po čtyřech letech se žáci naší školy rozhodli opět uspořádat školní sbírku pro zvířátka v městském útulku. Útulek pro zvířata v nouzi, který sídlí v Daimlerově ulici na Bor... Pokračovat

Masopustní dopoledne ve 3.B

Masopustní dopoledne ve 3.B

I naše třída prožila jedno březnové dopoledne plné masopustního veselí. Nejprve jsme si připravili třídu – uspořádali lavice a nachystali občerstvení. A hurá, mo... Pokračovat

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Přípravné třídy (0.A, 0.B) a 1.B společně v L-klubu

Ve středu 8. 3. jsme se vypravili do divadla na představení „Na červenou stát“ v podání vynikajících herců Šimona Pečenky a Josefa Hejcmana. Jak z názvu vyplývá, jed ... Pokračovat

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Masopust u Křemílků a Vochomůrků

Po jarních prázdninách žáky prvních tříd čekaly přípravy na masopust. Při hodinách českého jazyka a prvouky se seznámili s tradicí masopustu, dozvěděli se, pr... Pokračovat

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Karneval ve školní družině – 1.3.2023

Dne 1. března se konal v respiriu karneval pro děti z naší školní družiny. Děti se řádně připravily a přišly v krásných a někdy i originálních maskách. Na začátku ka ... Pokračovat

Archiv aktualit