Právě se nacházíte

Oslava Halloweenu v 0. A

01.11.2023  |  Ostatní

Oslava Halloweenu v 0. A

V pondělí 30. 10. přišli do přípravné třídy 0. A čarodějové, čarodějnice, duchové, kostlivec a hrůzostrašná dýně. Ve třídě na nás čekala oživlá loutka čarodějnice Hexy, která hledala svůj starodávný lexikon kouzel. A tak jsme se pustili do pátrání. Konečně se nám podařilo tajemnou knihu najít.

Hexa se nás zeptala, proč vlastně slavíme svátek Helloween, co o něm víme a jestli je tento svátek ryze svátkem českým. S pojmem Halloween jsme se již setkali v mateřské škole, ale kde se slaví a proč, jsme nevěděli. Čarodějnici Hexe bylo však 598 let a věděla sice něco o Dušičkách, tedy o svátku, který se slaví v České republice. I my jsme v tichosti zavzpomínali na prababičky a pradědečky, které jsme krátce poznali, ale bohužel už mezi námi nejsou. Ale co s tím Helloweenem? To chce nějaký nápad a Hexa ho má. Přivoláme si kouzlem z lexikonu nějakou čarodějnici z USA. Jdeme na čarování – „Čáry, máry, tyč, ať je tady baba z USA a má koště a bič!“

Najednou někdo silně zabouchal na dveře. A už tu byla ona čarodějnice Roxana z USA na koštěti. Jenomže jsme jí vůbec nerozuměli, protože hovořila anglicky. Co teď? Ještě že máme knihu kouzel a v ní je napsáno, jak změnit anglickou řeč na tu naši českou. A to pomocí vlastnoručně vyrobeného lektvaru. A tak jsme museli poznávat nejrůznější bylinky, očichávat koření, ochutnávat slané, sladké, hořké a kyselé.  Nakonec jsme vše ve vyváženém poměru dali dohromady, zalili vodou a pořádně zamíchali. Zbývalo už jen, aby se americká čarodějnice napila. Moc se jí do toho nechtělo, ale pomocí písničky „Strašidýlko Emílek“ spojené s tancem jsme jí přesvědčili. Hurá, mluví česky!“ Hned jsme si šli hrát jako děti v Americe a Anglii. Lovení jablíček vystřídal halloweenský tanec a řádění příšer. Prolétli jsme se na košťatech, která nás občas neposlouchala, zejména pokud měla létat vpravo a vlevo. Zahráli jsme si pohybovou hru opět s košťaty, následovalo ohmatávání a vyndávání různých věcí jako hadů, slizu, pavouků, drahokamů, svíček atd. z kouzelného pytlíku.

Ještě nás čekalo splnění úkolu z pracovního sešitu. Samozřejmě to byl úkol s čarodějnicí, kdy jsme se naučili nejen moc pěkné „jedovaté“ rozpočítadlo, ale také jsme hledali na stránce ropuchu, zmiji, myši, muchomůrku červenou a zelenou. Teď už nám zbývalo rozloučit se s čarodějnicí Hexou a americkou čarodějnici i s její angličtinou vrátit tam, kam patří.

 K tomu nám znovu pomohl lexikon kouzel. Rázem před námi stála paní učitelka Vlasta a všechna kouzla i obě čarodějnice nadobro zmizely. Halloweenské řádění jsme si užili a domů si odnášíme nejen cenné poznatky, ale i dojmy z hezky prožitého dne.

 

Žáci z přípravné třídy s paní učitelkou Vlastou

foto zde

 

Aktuality

Nová kolekce školního oblečení

Nová kolekce školního oblečení

Anketa k výběru nové kolekce školního oblečení a doplňků.... Pokračovat

Den otevřených dveří a zápis prvňáčků

Den otevřených dveří a zápis prvňáčků

Srdečně zveme na návštěvu naší školy dne 18. 3. 2024 od 14:30 do 18:00.... Pokračovat

ŠD o jarních prázdninách

Pro nízký zájem o školní družinu ze strany rodičů nebude ŠD o jarních prázdninách v provozu.... Pokračovat

Cykloturistický kurz

Cykloturistický kurz

Vydejte se s námi objevovat krásy Šumavy!... Pokračovat

Škola bez poražených

Škola bez poražených

30hodinový kurz pro pedagogické pracovníky.... Pokračovat

Vánoční jarmark

Vánoční jarmark

V pondělí 18. prosince bylo na Bolevecké základní škole od samého rána nezvykle rušno.... Pokračovat

Lyžařský kurz BZŠ - Aprica 2023

Lyžařský kurz BZŠ - Aprica 2023

Poprvé v dějinách naší školy a našich lyžařských výcvikových kurzů jsme zamířili do ciziny, konkrétně do italského horského střediska Aprica.... Pokračovat

Nové logo školy

Nové logo školy

Představujeme nové oficiální logo Bolevecké základní školy Plzeň, suverénního vítěze naší veřejné ankety. ... Pokračovat

PF 2024

PF 2024

Přejeme všem pohodové prožití vánočních svátků a vše dobré do nového roku!... Pokračovat

Školní družina o vánočních prázdninách

V období vánočních prázdnin bude provoz školní družiny přerušen. ... Pokračovat

Advent na Zámeckém statku Újezd nade Mží

Advent na Zámeckém statku Újezd nade Mží

Dne 12. prosince 2023 se 50 dětí a 3 paní vychovatelky školní družiny zúčastnily zájezdu na Zámecký statek Újezd nade Mží, kde byl připraven program „Advent na zámeckém statku“.... Pokračovat

Turnaj v miniházené

Turnaj v miniházené

Dne 1. prosince 2023 naše škola uspořádala turnaj v miniházené.... Pokračovat

Nové logo školy

Zapojte se do ankety a pomozte nám vybrat nové logo Bolevecké základní školy.... Pokračovat

Stávka školských odborů

Pracovníci Bolevecké základní školy Plzeň se nepřipojí ke stávce školských odborů konané 27. 11. 2023. ... Pokračovat

Poděkování naší škole za podporu Českého dne proti rakovině 2023

Poděkování naší škole za podporu Českého dne proti rakovině 2023

Koncem října obdržela naše škola poděkování od pořadatele sbírky konané pod názvem „Český den proti rakovině 2023“. ... Pokračovat

Výborné poháry v hodinách vaření

Výborné poháry v hodinách vaření

V hodinách vaření jsme už vyzkoušeli připravit různé pokrmy, například jsme umíchali česnekovou a vajíčkovou pomazánku na jednohubky... Pokračovat

Listopadové třídní aktivy

Listopadové třídní aktivy

Srdečně Vás zveme k nám do školy!... Pokračovat

Celoškolní vánoční projekt

Celoškolní vánoční projekt

Ve dnech 7. a 8. prosince 2023 proběhne celoškolní vánoční projekt.... Pokračovat

3.B poznává svoje město Plzeň

3.B poznává svoje město Plzeň

Ve čtvrtek 2. 11. jsme se vypravili do centra Plzně, abychom převedli teorii z prvouky v praxi. ... Pokračovat

Bolevecká škola slavila Halloween

Bolevecká škola slavila Halloween

Celé dva týdny se jednotlivé třídy naší školy připravovaly na 31.říjen – den, kdy se slaví Halloween, svátek, jehož kořeny sahají až do keltské historie.... Pokračovat

Archiv aktualit